Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Vai taisnība, ka Eiropas Komisija nākamajā ES fondu periodā 2014.-2020.gadā negrib dot naudu Latvijas ceļu remontiem?
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

18/04/2013 00:00:00

Nē, nav. Vairāk kā 1000 kilometru Latvijas autoceļu ir atjaunoti par ES naudu, kas krīzes laikā bija vienīgais investīciju avots. Ceļu remontu finansēšana turpināsies arī nākamajos gados, taču ir jāapzinās, ka kohēzijas politikai paredzētie līdzekļi ir ierobežoti un nevar atrisināt visas dalībvalstu problēmas.

Latvijas plānotās investīcijas tā saucamajā TEN-T autoceļu tīklā (Eiropas nozīmes autoceļi) un pilsētu infrastruktūras savienojumos ar šo tīklu atbilst EK nostājai un ES transporta politikas vadlīnijām. Taču papildus tam būtu svarīgi palielināt pašas LV finansējumu ceļu būvei un uzturēšanai, tāpat ieviest to daudzgadu plānošanu. EK arī vēlas redzēt pietiekamu finansējumu par ES naudu salaboto autoceļu uzturēšanai. Investīcijas reģionālas nozīmes ceļos no ES līdzekļiem var tikt finansētas izņēmuma gadījumos, un tam nepieciešams pārliecinošs pamatojums.

Kaut gan ES kopējais politiskais mērķis ir atteikties no lielām investīcijām infrastruktūrā, tā vietā stiprinot reģionu konkurētspēju saskaņā ar Eiropas prioritātēm un nacionālajiem attīstības plāniem, atsevišķos gadījumos iespējami ieguldījumi arī ceļu būvē – ja attiecīgā ceļa nozīmi nosaka ekonomiska stratēģija un tas noteiktā mērā veicina izaugsmi. Tas jāparedz partnerības līgumā, kura projekts EK iesniedzams jūnijā.

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 18/04/2013  |Lapas sākums