Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Runā, ka Eiropas Komisija pieprasa "govju nodokli"
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

27/04/2009 00:00:00

  Izplūdes gāzes, kas veicina globālo sasilšanu, rada ne tikai auto izpūtēji un fabriku skursteņi, bet arī govis – un runā, ka Eiropas Komisija ierosinājusi "govju gāzi" aplikt ar nodokli.

  Lauksaimniecības komisāres Mariannas Fišeres Bolas pārstāvis Maikls Manns paziņojis, ka EK ar šādu ideju nav nākusi klajā un nemaz nav pilnvarota noteikt "govju nodokli".

  Kā zināms, Eiropas Savienības (ES) valstis vienojušās līdz 2020.gadam īstenot ambiciozu klimata aizsardzības programmu, samazinot kaitīgo izmešu daudzumu par 20%. Kā norāda M. Manns, ievērojot dalībvalstīm noteiktā sloga izlīdzināšanas mehānismu, vairākās valstīs izplūdes gāzu apjoms varēs pat pieaugt, bet citās tas būs jāsamazina. Īrijā, kur izplatījušās maldinošās ziņas, tas būs jāsamazina par 20%. Ierobežojumi attieksies uz nozarēm, kuras neregulē izmešu tirdzniecības mehānisms – transportu, zemkopību, celtniecību un atkritumu apsaimniekošanu.

  EK palīdzēs zemniekiem veikt pārmaiņas ar Lauku attīstības politikas palīdzību, kuras ietvarā būs pieejami līdzekļi atmosfērā nonākošā gāzu daudzuma mazināšanai.

  "Labs piemērs ir Dānija, kur daudzās saimniecībās gāze no cūku aizgaldiem tiek atsūkta ar sifoniem," norāda M. Manns.

  Lai samazinātu mājlopu radītās gāzes, nepieciešams veikt pētniecisko darbu, piemēram, attiecībā uz lopbarības sastāvu. Šajā jomā interesi par sadarbību izrādījušas vairākas ES valstis, uzsver M. Manns, piebilstot, ka katrai dalībvalstij pašai jāizstrādā stratēģija gāzu apjoma samazināšanai.

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 30/10/2010  |Lapas sākums