Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Runā, ka ES aizliedz bērniem pūst balonus
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

13/10/2011 00:00:00

Pēdējā laikā plašsaziņas līdzekļos izskanējuši maldīgi apgalvojumi par jauno Rotaļlietu drošuma direktīvu, kura stājās spēkā 2011. gada 20. jūlijā. Tiek nepatiesi apgalvots, ka minētā direktīva aizliedz bērniem, kuri ir jaunāki par 8 gadiem, pūst balonus bez pieaugušo uzraudzības, jo ir risks, ka mazi bērni varētu balonu košļāt vai norīt. Citos neprecīzos ziņojumos apgalvots, ka balonus izmantot aizliegts bērniem, kas jaunāki par 14 gadiem. Lai labotu šos apgalvojumus, tālāk sniegts direktīvas patiesais saturs.

ES rotaļlietu drošuma noteikumi par baloniem – skaidrojums

 -       Plašsaziņas līdzekļos ziņotā informācija ir nepareiza.

 -       Saskaņā ar ES rotaļlietu drošuma noteikumiem, kuri ir spēkā kopš 1998. gada, uz baloniem, kas izgatavoti no lateksa, ir brīdinājums, lai neļautu bērniem nosmakt, pūšot vai norijot nepiepūstus vai saplēstus balonus.

 -       Uz stiprākiem baloniem šāds brīdinājums nav nepieciešams.

 -       Šis brīdinājums iesaka pieaugušajiem bērnus uzraudzīt, bet tas neaizliedz bērniem, kuri ir jaunāki par 8 gadiem, pūst balonus.

 -       Brīdinājumu ieviesa un saglabāja arī jaunajā direktīvā tādēļ, ka ir bijuši vairāki nāves gadījumi saistībā ar baloniem. Brīdinājuma mērķis ir pievērst vecāku uzmanību tam, ka ir risks, kas saistīts ar nosmakšanu.

 -       Jaunajā Direktīvā 2009/48 un ar to saistītajos standartos šis brīdinājums ir saglabāts, lai nodrošinātu tikpat augstu aizsardzības līmeni kā agrāk.

 "Uzmanību! Bērni, kuri ir jaunāki par 8 gadiem, var nosmakt, spēlējoties ar nepiepūstiem vai saplēstiem baloniem. Vajadzīga pieaugušo uzraudzība. Nedodiet bērniem nepiepūstus balonus. Saplēstus balonus nekavējoties izmetiet."

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 14/11/2011  |Lapas sākums