Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

EK pārstāvniecības vadītāja ar ministrēm pārrunās izglītības reformas, sadarbību kultūras projektu īstenošanā
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

03/02/2014 00:00:00

Eiropas Komisijas (EK) pārstāvniecības Latvijā vadītāja Inna Šteinbuka šonedēļ tiksies ar divām nesen apstiprinātās Latvijas valdības ministrēm – pirmdien pēcpusdienā paredzēta tikšanās ar izglītības un zinātnes ministi Inu Druvieti, bet ceturtdien – ar kultūras ministri Daci Melbārdi.

  I.Šteinbuka ar I.Druvieti pārrunās izglītības politikas aktualitātes – nepieciešamās reformas augstākajā izglītībā un zinātnes institūcijās, kā arī jaunatnes garantijas ieviešanu, ņemot vērā joprojām augsto jauniešu bezdarbu Latvijā. 

  “Dalībvalstu vadītāji ik gadu pēc EK ierosinājuma apstiprina katrai valstij atsevišķus politikas ieteikumus, un Latvijai, tāpat kā vairākām citām valstīm, tie saistīti arī ar izglītības sistēmu, tostarp arī reformām augstākajā izglītībā. Svarīgi, lai tiktu stimulēta kvalitāte jeb nauda sekotu izcilībai,” norāda I.Šteinbuka.

  Ceturtdien EKP vadītāja tiksies ar kultūras ministri Daci Melbārdi, lai cita starpā pārrunātu iespējamo atbalstu Latvijas prezidentūras ES Padomē kultūras programmai un šā gada Eiropas kultūras galvaspilsētas Rīgas programmai. 

  “Rīga vienmēr ir bijusi kultūras pilsēta, taču Eiropas kultūras galvaspilsētas statuss šogad Rīgu un Latviju padara īpaši redzamas Eiropas kultūras notikumu kartē. Man arī prieks, ka  Latvijas organizācijas aktīvi izrāda interesi par jauno ES kultūras atbalsta programmu “Radošā Eiropa”, kas nākamajos gados padarīs kultūras dzīvi Latvijā vēl bagātāku,” saka I.Šteinbuka.

   EK pārstāvniecības atrodas visās 28 ES dalībvalstīs, nodrošinot saikni starp attiecīgo valsti un EK centrālo mītni Briselē.

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 03/02/2014  |Lapas sākums