Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Septembrī 50 valstis piedāvā brīvi apmeklēt vēsturiskās vietas un objektus
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

29/08/2013 00:00:00

Visu septembri miljoniem cilvēku 50 valstīs varēs brīvi apmeklēt tūkstošiem ikdienā reti pieejamu vēsturisku vietu un kultūras objektu Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes kopīgās iniciatīvas — Eiropas kultūras mantojuma dienu — ietvaros. 2013. gada Eiropas kultūras mantojuma dienas oficiāli tiks atklātas rīt, 30. augustā, Erevānā, Armēnijā, kura patlaban vada Eiropas Padomes Ministru komiteju. Šai pašā dienā tiks aktivizēta arī jauna interaktīva tīmekļa vietne, kurā būs atrodama sīka informācija par vietām un objektiem, kas pieejami plašākai sabiedrībai, kā arī informācija par īpašiem pasākumiem, kas katrā valstī risināsies kultūras mantojuma dienu ietvaros.

  Septembrī 50 valstis piedāvā brīvi apmeklēt vēsturiskās vietas un objektus

  Kā parasti, arī šāgada Eiropas kultūras mantojuma dienās būs iespējams apskatīt dažādus ļoti interesantus objektus un apmeklēt pasākumus, kas atdzīvina vēsturi. Piemēram, apmeklētāji Ziemeļīrijā būs aicināti iztēloties cīniņu viduslaikos, “sajūtot zobena un bruņu svara smagumu un ķiveres sejsega šķindoņu”. “Vara un slava” ir kultūras mantojuma dienu temats Nīderlandē, kur apmeklētāji varēs iepazīties ar 400 gadus ilgo valsts vēsturi. “Tikšanās vietas” Zviedrijā ļaus izbaudīt emocionālu ceļojumu pa tikšanās un šķiršanās vietām gadsimtu gaitā, savukārt Šveicē kultūrvēsturisko mantojumu varēs iepazīt ar uguns, gaismas un spēka tēmas palīdzību.

  Eiropas izglītības, kultūras, daudzvalodības un jaunatnes lietu komisāre Andrula Vasiliu sacīja: "Eiropas kultūras mantojuma dienas ir brīnišķīga iniciatīva, kas tiek piedāvāta visu vecumu un sociālo slāņu cilvēkiem. Sagaidāms, ka šogad šo īpašo iespēju apmeklēt vietas, kas parasti plašākai sabiedrībai nav pieejamas, izmantos vairāk nekā 20 miljonu bērnu un pieaugušo. Tas ir lielisks veids, kā nodrošināt mūsu kopējā Eiropas kultūras mantojuma saglabāšanu un nosargāšanu nākamajām paaudzēm, turklāt, pateicoties plašākam tūrismam, ieguvējas ir arī vietējās kopienas.”

  Eiropas Padomes ģenerālsekretāra vietniece Gabriela Bataīni-Dragonipiebilda: "Eiropas kultūras mantojuma dienu panākumus vietējā mērogā nodrošina vietējās pašvaldības un reģionālās kopienas. Ik gadu sabiedrība visā Eiropā vienojas priekā par mūsu bagātīgo kultūras mantojumu, kļūdama par vienotu “kultūras saimi”.

  Pamatinformācija par Eiropas kultūras mantojuma dienām

  Eiropas kultūras mantojuma dienas aizsākās 1985. gadā un kopš 1999. gada tiek īstenotas kā Eiropas Komisijas un Eiropas Padomes kopīga iniciatīva. Eiropas kultūras mantojuma dienās piedalās 50 Eiropas Kultūras konvencijas parakstītājvalstis. Visa mēneša garumā organizētie kultūras pasākumi pievērš uzmanību vietējām prasmēm un tradīcijām, arhitektūrai un mākslas darbiem, kā arī palīdz veicināt eiropiešu savstarpējo sapratni.

  Sīkāka informācija

  Pasākumu saraksts

  Eiropas Padome: Eiropas kultūras mantojuma dienas

  Eiropas Komisija: Eiropas kultūras mantojuma dienas

  Andrulas Vasiliu tīmekļa vietne

  Sekojiet Andrulai Vasiliu Tviterī: @VassiliouEU

  Kontaktpersonas:

  Dennis Abbott (+32 2 295 92 58) Dina Avraam (+32 2 295 96 67)

  Eiropas Padomes kontaktpersonas:

  Madelena Grossmann (+33 0 3 88 41 22 03) - Eiropas kultūras dienu programmas vadītāja, II ģenerāldirektorāts – Demokrātija

  Giuseppe Zaffuto (+33 0 3 90 21 56 04) – mediju speciālists

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 30/08/2013  |Lapas sākums