Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

“Migranti Eiropā” – Komisija izsludina Eiropas mēroga multimediju konkursu
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

15/02/2013 00:00:00

Kāda vieta un loma Eiropā ir migrantiem? Komisija aicina mākslas, lietišķās grafikas un komunikāciju skolu studentus no visām 27 Eiropas Savienības dalībvalstīm un Horvātijas savos darbos pievērsties migrantu devumam Eiropas valstu sabiedrībā.

  ES mēroga konkursā studenti tiek aicināti iesniegt darbus, kas pauž viņu nostāju šajā jautājumā un kuros tiek fiksēta migrantu loma mūsu ikdienas dzīvē. Lai veicinātu konstruktīvas debates, pievēršot uzmanību migrantu situācijai Eiropā, Komisija sniedz Eiropas jaunajiem talantiem iespēju paust savu redzējumu.

  Konkursā ir aicināti piedalīties visi studenti, kas vecāki par 18 gadiem un ir reģistrēti kādā augstākās izglītības iestādē mākslas/lietišķās grafikas/komunikācijas jomā, kura atrodas kādā no ES dalībvalstīm vai Horvātijā. Skolas tiek aicinātas iesniegt darbus līdz 2013. gada 21. jūnijam šādās trīs kategorijās – Plakāts, Fotogrāfija un Video.

  Katra skola var iesniegt vienu vai vairākus darbus vienā vai vairākās kategorijās. Tos izvērtēs valsts līmenī, un atlasītie labākie darbi (līdz 10 no katras valsts) tiks izvirzīti vērtēšanai Eiropas žūrijai, kura izraudzīsies 30 finālistus un noteiks Eiropas uzvarētāju katrā kategorijā. Žūriju veidos ievērojami komunikāciju, mākslas un plašsaziņas līdzekļu speciālisti, kā arī pārstāvji no imigrantu kopienu vidus.

  30 Eiropas finālisti tiks aicināti piedalīties balvu pasniegšanas ceremonijā Briselē, un paredzams, ka tajā piedalīsies Eiropas iekšlietu komisāre Sesīlija Malmstrēma. Īpaša balva arī tiks pasniegta, balstoties uz sabiedrības balsojumu, kas notiks turpmāk minētajā tīmekļa vietnē.

  Skolas, kuru studenti saņems pirmās godalgas trīs kategorijās un sabiedrības balsojumā, saņems godalgu 10 000 eiro katrs, kas izmantojama izglītības mērķiem.

  Visi konkursa noteikumi un nosacījumi ir atrodami tīmekļa vietnē:

  www.migrantsineurope.eu/

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 15/02/2013  |Lapas sākums