Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Eiropas Komisijas pārstāvji iepazīstas ar Saprašanās memoranda izpildi
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

03/03/2010 00:00:00

No 2. līdz 11. martam Rīgā notiek Eiropas Komisijas Ekonomikas un monetāro lietu ģenerāldirektorāta kopīga misija ar Starptautisko Valūtas fondu un Pasaules Banku.

  Eiropas Komisijas pārstāvji iepazīstas ar Saprašanās memoranda izpildi

  Vizīšu laikā Valsts Kancelejā, Finanšu ministrijā, Latvijas Bankā, Finanšu un kapitāla tirgus komisijā, VID, Valsts kasē, Hipotēku un zemes bankā paredzēts apspriest Saprašanās memoranda izpildes gaitu, 2011. gada budžeta veidošanu un strukturālo reformu īstenošanu. Plānotas tikšanās arī ar Latvijas Pašvaldību savienības vadību, ar komercbanku pārstāvjiem un darba tirgus ekspertiem.

  Papildu saprašanās memorandā ir ietvertas pastāvīgas prasības, piemēram, attiecībā uz nepieciešamo fiskālo korekciju 2011.-2012. gadam saskaņā ar to, kas noteikts Padomes 2009. gada jūlija ieteikumā saistībā ar pārmērīga deficīta novēršanas procedūru, un īpaši ekonomiskie nosacījumi attiecībā uz fiskālo konsolidāciju, fiskālās pārvaldības reformu, finanšu sektoru un strukturālajām reformām. Šie ekonomiskie nosacījumi ietver soļus, lai uzlabotu uzņēmējdarbības vidi, ES struktūrfondu apgūšanu, MVU piekļuvi finansējumam un publiskā sektora reformas.

  Lai padarītu šo Papildu saprašanās memorandu operatīvāku, tā nosacījumu izpildei ir noteikti konkrēti termiņi. EK un SVF cieši sadarbojas, lai nodrošinātu to, ka jaunais Papildu saprašanās memorands un SVF Nodomu vēstule ir pilnībā savstarpēji saskanīgi.

   

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 30/10/2010  |Lapas sākums