Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Komisāra Hoakina Almunjas paziņojums pēc tikšanās ar Latvijas valdības pārstāvjiem Rīgā
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

13/10/2009 00:00:00

"Priecājos par Latvijas valdības panākto provizorisko vienošanos samazināt 2010. gada budžeta deficītu par 500 miljoniem latu, tādējādi panākot 2010. gada kopbudžeta deficītu ne vairāk kā 8,5% no IKP (atbilstoši EKS 95 metodoloģijai). Sagaidu, ka šī vienošanās pārtaps budžeta projektā, kuru šomēnes iesniegs Saeimā.

  Savās šīsdienas tikšanās ar Ministru prezidentu un finanšu ministru es priecājos arī par to, ka nepieciešamā budžeta korekcija tiks sasniegta arī ar ieņēmumiem. Tikai izdevumu samazināšana būtu pārāk smaga nasta iedzīvotājiem, īpaši ģimenēm ar zemiem ienākumiem.

  Eiropas Savienība un citi starptautiskie aizdevēji palīdz Latvijai pārciest globālo finanšu un ekonomisko krīzi. Bez 7,5 miljardu eiro aizdevuma, no kura lielāko daļu sniedz ES un citi atsevišķie aizdevēji Eiropas Savienībā, budžeta korekcijas būtu daudz lielākas un sāpīgākas.

  Ja tiks īstenoti budžeta līdzsvarošanas pasākumi, par kuriem bija vienošanās jūlijā parakstītajā Saprašanās memorandā, tas ļaus Latvijas publisko finanšu sistēmai darboties ilgtspējīgāk, palīdzēs valstij vēlāk finansēt pašai sevi bez starptautiska atbalsta un ļaus tai būt līdzdalībniecei 2010. gadā paredzamajā ES ekonomikas atveseļošanās. Tāpat jūlijā uzņemto saistību īstenošana palīdzēs īstenot Latvijas eiro ieviešanas stratēģiju."

  Komisāram Almunjam bija tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski, finanšu ministru Einaru Repši un visu politisko partiju vadītājiem, ar Saeimas Budžeta un finanšu lietu komisiju, kuru vada Saeimas priekšsēdētāja biedre Solvita Āboltiņa, kā arī ar Latvijas Bankas prezidentu Ilmāru Rimšēviču. Tāpat komisārs tiekas ar banku un sociālo partneru pārstāvjiem. Viņa vizīte Latvijā beidzas ar tikšanos ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru.

  Sarunu galvenais temats ir ekonomiskā un budžeta situācija un 2010. gada budžeta izstrāde. Šī ir komisāra Almunjas trešā vizīte Latvijā.

  Hoakins Almunja ir Eiropas Ekonomikas un monetāro lietu komisārs. Tādējādi viņš ir atbildīgs par ES dalībvalstu budžetu pārraudzību – tas ir uzdevums, kas Komisijai noteikts ES līgumā un ir ļoti svarīgs ekonomikas un monetārās savienības un eiro kontekstā. Komisārs ir atbildīgs arī par finansiālās palīdzības pieprasījumu analīzi, tostarp par maksājumu bilances aizdevumiem, kādu Latvija saņēma 3,1 miljarda eiro apmērā, kā arī par aizdevumu līgumu īstenošanu.

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 30/10/2010  |Lapas sākums