Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Eiropas Komisija un Starptautiskais valūtas fonds apsveic četru lielāko ārvalstu banku apņemšanos saistībā ar Latvijas ekonomiku
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

14/09/2009 00:00:00

Stokholmā notikušajā koordinācijas sanāksmē četru lielāko ārvalstu banku, kuras darbojas Latvijā, mātes bankas no jauna apliecināja apņemšanos atbalstīt savas filiāles un meitasuzņēmumus Latvijā un sekmēt finanšu stabilitāti Baltijas reģionā. Šī apņemšanās kopā ar finansiālo palīdzību, ko Latvija saņem no Eiropas Savienības (ES), Starptautiskā valūtas fonda (SVF), Pasaules Bankas un citiem divpusējiem un daudzpusējiem aizdevējiem, mazinās ekonomiskās krīzes ietekmi, palielinās investoru uzticību un palīdzēs Latvijai atgriezties uz ilgtspējīgas attīstības ceļa.

  Sakarā ar globālās finanšu krīzes negatīvo ietekmi uz ekonomikas un finanšu situāciju Latvijā SVF, ES un citi divpusējie un daudzpusējie aizdevēji 2008. gada decembrī vienojās par starptautisku finansiālu palīdzību Latvijai 7,5 miljardu eiro apmērā, kura ir balstīta uz visaptverošu valdības izstrādātu makroekonomisku reformu programmu. Reformu programmas īstenošana un vidēja termiņa maksājumu bilances ilgtspējība lielā mērā atkarīga arī no visu banku, kuras strādā Latvijā vai ar Latviju, pastāvīgas iesaistes.

  Nozīmīgākās bankas (DnB Nord, Nordea, SEB un Swedbank) pieņēma paziņojumu par principiem saglabāt savu darbību valstī un izpildīt likviditātes un kapitāla prasības savās filiālēs un meitasuzņēmumos Latvijā. Tās vienojās  turpināt ciešu sadarbību un regulāru dialogu, lai panāktu konkrētākas divpusējas saistības pret pārraudzības iestādēm. Kopā ar starptautisko finansiālo atbalstu tas palīdzēs Latvijas banku sistēmai izturēt pašreizējo krīzi un ekonomikai atgriezties pie stabilas izaugsmes.

  Eiropas banku koordinācijas sanāksmi par Latviju, kura notika 11. septembrī, kopīgi vadīja Eiropas Komisija un SVF. Sanāksmē piedalījās arī Pasaules Bankas grupas, Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības bankas, Eiropas Investīciju bankas, Starptautiskās finanšu korporācijas, Latvijas Bankas, Latvijas Finanšu un kapitāla tirgus komisijas, Latvijas Finanšu ministrijas, Dānijas, Somijas, Norvēģijas un Zviedrijas iestāžu un Eiropas Centrālās bankas pārstāvji.

  Papildinformācija

  ES aizdevums Latvijai ir 3,1 miljards eiro no kopējās summas 7,5 miljardi eiro. Izmaksāti jau 2,2 miljardi eiro. Arī Ziemeļvalstis (Dānija, Somija, Norvēģija un Zviedrija) sniedz 1,8 miljardus eiro. 

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 30/10/2010  |Lapas sākums