Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

ES pārskaita Latvijai otro maksājumu 1,2 miljardus eiro apmērā
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

27/07/2009 00:00:00

27. jūnijā ES pārskaitīja Latvijai 1,2 miljardus eiro, kas ir otrais maksājums saistībā ar šā gada janvārī Latvijai piešķirto palīdzību maksājumu bilances stabilizācijai. ES sagaida, ka Latvija izpildīs nosacījumus turpmāko maksājumu saņemšanai. Šie nosacījumi ir iestrādāti Saprašanās memorandā, kā arī papildinātajā Saprašanās memorandā, ko ES un Latvijas valsts iestādes parakstīja 13. jūlijā.

  ES ir gandarīta par sasniegto attiecībā uz Nodomu vēstuli starp Starptautiskā Valūtas Fonda (SVF) ekspertiem un Latviju. Šie notikumi un pastāvīgais spēcīgais ES atbalsts, ko jūnijā uzsvēra arī Eiropadome, sniedz Latvijai finansiālo un politisko pārliecību, lai tā turpmākajos mēnešos un gados varētu veikt nepieciešamo budžeta un ekonomikas pielāgošanu un strukturālās reformas.

  Latvijas valdībai 2009. gadā jāveic budžeta konsolidācijas pasākumi, kā plānots jūnijā pieņemtajos budžeta grozījumos, lai panāktu kopbudžeta deficītu zem 10 % no IKP, un vajadzības gadījumā nekavējoties īstenotu papildu pasākumus. Tai jāstrādā ātri un izlēmīgi, lai noteiktu tos papildu pasākumus, kas iekļaujami 2010. gada budžetā – vismaz 500 miljonu latu apjomā –, lai 2010. gada budžetu pieņemtu ar ilgtspējīgiem pasākumiem konsolidācijas virzienā, t.i., ar budžeta deficītu, kas nepārsniedz 8,5% no IKP.

  Visi šie pasākumi nepieciešami, lai vidējā termiņā sekmētu Latvijas iedzīvotāju nodarbinātību un ienākumus, nodrošinātu ilgtspējīgu izaugsmi un tautsaimniecības attīstību, risinātu problēmas ar ekonomikas nelīdzsvarotību, tai skaitā konkurētspēju, un panāktu ārējo maksājumu bilances stabilizāciju. Tādējādi būtu nodrošināta programmas dzīvotspēja un Latvijas spēja atdot kredītu starptautiskajiem aizdevējiem.

  Paturot prātā šos mērķus, ES turpinās cieši sadarboties ar Latvijas valsts pārvaldi un SVF, lai nodrošinātu Latvijas ekonomikas reformu programmas sekmīgu ieviešanu un visu ar starptautisko Latvijas atbalsta programmu saistīto aizdevumu savlaicīgu atmaksāšanu.

  Vairāk informācijas par Latvijai piešķirto atbalstu maksājumu bilances stabilizācijai:

  http://ec.europa.eu/economy_finance/thematic_articles/article15672_en.htm

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 30/10/2010  |Lapas sākums