Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Ekonomikas un finanšu jautājumu Padomes prezidentūras un Eiropas Komisijas kopīgs paziņojums par Latvijas parlamenta 16. jūnijā pieņemto fiskālo paketi
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

16/06/2009 00:00:00

Prezidentūra un Eiropas Komisija apsveic Latvijas parlamenta 16. jūnijā pieņemto fiskālo paketi 2009. un 2010.gadam. Tas ir drosmīgs un ambiciozs solis fiskālā līdzsvara atjaunošanas virzienā. Mēs īpaši augstu vērtējam sociālo partneru atbalstu šai paketei. Tas apliecina, ka iesaistītās puses apzinās nepieciešamību pēc skaidras rīcības un ir gatavas to atbalstīt. Šajā sarežģītajā ekonomiskajā situācijā tas ir īpaši svarīgi.

 

 

 

  Mēs uzsveram, ka izvēlēto pasākumu īstenošana ir nepieciešama, lai panāktu 2009. un 2010.gadā iecerēto budžeta konsolidāciju (tā sasniedz aptuveni 500 miljonus latu jeb 4% IKP gadā). Kaut gan nepieciešamība rīkoties ātri pašreizējā situācijā var attaisnot ķeršanos pie vienreizējām aktivitātēm 2009.gadā, jau tagad būtu jāsāk strādāt pie pastāvīgiem risinājumiem, kam jāpanāk ilgtspējīga budžeta deficīta samazināšana 2010.gadā un vēlāk. Šajā kontekstā īpaši svarīgs ir lēmums nodrošināt līdzfinansējumu ES struktūrfondu līdzekļiem, jo tas ļauj izmantot ES finansējumu produktivitātes celšanai. Par pamatu ņemot pašreizējo fiskālo paketi, Latvijai ir kritiski svarīgi izstrādāt uzticamu vidējā termiņa budžeta stratēģiju ar mērķi līdz 20212.gadam izpildīt Māstrihtas kritērijus un samazināt budžeta deficītu zem 3% no IKP.

  Šodien pieņemtie budžeta grozījumi tuvākajās dienās tiks rūpīgi izsvērti, izmantojot Eiropas Komisijas analīzi, cieši sadarbojoties ar SVF un kopīgi ar Latvijas amatpersonām.  Tam nekavējoties sekos lēmums par otrā maksājuma piešķiršanu no ES palīdzības budžeta stabilitātes nodrošināšanai.

  Komentējot Latvijas parlamenta balsojumu, Eiropas ekonomisko lietu komisārs Hoakins Almunja teica:

  “Es ļoti apsveicu Latvijas parlamenta balsojumu un sociālo partneru atbalstu budžeta ietaupījumiem šajā paketē. Tie ir nepieciešami deficīta samazināšanai līdz līmenim, lai ar ES un citu aizdevēju finansiālo palīdzību konsekventi pārvarētu pašreizējās grūtības. Deficīta samazināšana ir jāturpina 2010. un turpmākajos gados, lai ekonomiku noenkurotu uz uzticama un nemainīga ceļa. Tas ir jāveic, saglabājot sociālu godīgumu un izvairoties no grozījumu izmaksu pārlikšanas uz vistrūcīgāko iedzīvotāju daļu."

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 30/10/2010  |Lapas sākums