Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Eiropas Komisija apstiprina Latvijas pagaidu atbalsta shēmu, saskaņā ar kuru piešķir atbalstu līdz 500 000 eiro apmērā
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

20/03/2009 00:00:00

Eiropas Komisija atbilstoši EK līguma valsts atbalsta noteikumiem ir atļāvusi Latvijai īstenot programmu, lai palīdzētu uzņēmumiem pārvarēt šobrīd valdošo ekonomikas krīzi. Saskaņā ar šo programmu uzņēmumiem, kas pašreizējo kreditēšanas ierobežojumu dēļ saskaras ar finansējuma problēmām, 2009. un 2010. gadā drīkst piešķirt atbalstu līdz 500 000 eiro apmērā katram. Atbalstu piešķirs valsts garantiju veidā.

  Programma atbilst Komisijas valsts atbalsta pasākumu pagaidu shēmas nosacījumiem; šī shēma sniedz dalībvalstīm papildu iespējas, lai atvieglinātu piekļuvi finansējumam pašreizējās finanšu un ekonomikas krīzes apstākļos (skatīt IP/08/1993). Tādēļ šī programma ir saderīga ar EK līguma 87. panta 3. punkta b) apakšpunktu, ar kuru atļauj atbalstu, lai novērstu nopietnus traucējumus kādas dalībvalsts tautsaimniecībā.

  „Šī programma palīdzēs samazināt grūtības, ar kurām saskaras Latvijas uzņēmumi, kurus ietekmē pašreizējā situācija, vienlaikus neradot pārmērīgus konkurences traucējumus”, teica par konkurenci atbildīgā komisāre Nēlī Krusa. „Pateicoties teicamajai sadarbībai ar Latvijas iestādēm, Komisija varēja apstiprināt pasākumus ļoti ātri.”

  Programmas pamatā ir pagaidu shēmas noteikumi, kas attiecas uz saderīgu ierobežota apjoma atbalstu. Jo īpaši šajos noteikumos paredzēts, ka atbalsts vienam uzņēmumam nedrīkst pārsniegt 500 000 eiro un ka shēmu piemēro tikai uzņēmumiem, kuri 2008. gada 1. jūlijā nebija nonākuši grūtībās.

  Lēmums tiks publicēts valsts atbalsta reģistrāKonkurences ģenerāldirektorāta tīmekļa vietnē ar atsauces numuru N 124/2009. Jaunākie Oficiālajā Vēstnesī un šajā tīmekļa vietnē publicētie lēmumi par valsts atbalstu ir apkopoti elektroniskajā apkārtrakstā State aid Weekly e-News.

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 30/10/2010  |Lapas sākums