Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Latvijai jānāk ar saviem priekšlikumiem ekonomikas atveseļošanai
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

26/02/2009 00:00:00

Tiekoties ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru un visu Saeimā pārstāvēto politisko partiju līderiem, Eiropas Komisijas (EK) Dalībvalstu ekonomikas direktorāta direktore Elēna Floresa uzsvēra Latvijas pašas lomu ekonomisko grūtību pārvarēšanā un norādīja, ka tai arī jānāk klajā ar ekonomikas restrukturizācijas priekšlikumiem.

  "Ir ļoti būtiski skaidri pateikt, ka šī ir Latvijas programma, kuru SVF un ES atbalsta. Mēs esam šeit, lai palīdzētu ar padomu un novērtētu," pēc tikšanās ar V.Zatleru sacīja E.Floresa, kuras vizīte Latvijā noslēdza EK un SCF ekspertu auditu. Tā laikā starptautisko organizāciju pārstāvji iepazinās ar Latvijas paveikto, īstenojot iepriekš izstrādāto ekonomikas stabilizācijas programmu. Trešdien EK pārskaitīja Latvijai pirmo finanšu palīdzības maksājumu viena miljarda eiro apmērā, un tā ir daļa no vidējā termiņa finanšu palīdzības kredītlīnijas, kuras kopējā summa ir līdz 3,1 miljardam eiro un kuras piešķiršanu janvārī apstiprināja dalībvalstu ministru ECOFIN padomē. "No ES pozīcijām šis ir 26 dalībvalstu solidaritātes līgums, lai atbalstītu Latviju šajā grūtajā laikā," uzsvēra E.Floresa. Jāatzīmē, ka turpmākie maksājumi atkarīgi no Latvijas spējas stingri ievērot ekonomikas stabilizācijas programmu. Nākamā vizīte Latvijā paredzēta, kad darbu būs uzsākusi jaunā valdība.

  Nenoliedzot globālās finanšu krīzes lomu Latvijas situācijā, E.Floresa arī norādīja, ka to ietekmējusi arī nesabalansētā ekonomikas attīstība straujās izaugsmes gados. "Nepieciešamība veikt korekciju ir tāpēc, ka šajā ekonomikā laika gaitā, kamēr tā piedzīvoja ļoti strauju izaugsmi, ir radusies milzīga nelīdzsvarotība. Tai laikā ES ieteica piemērot ierobežojošu fiskālo politiku, kas netika ņemts vērā," viņa teica, piebilstot, ka tagad "valdībai ir jānāk ar priekšlikumiem. (...) Ir nepieciešami ilgtspējīgi stratēģiski lēmumi ".

   

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 30/10/2010  |Lapas sākums