Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Eiropas pilsoņu gads 2013
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

01/01/2013 00:00:00

  ES valstis un Eiropas Parlaments 2013.gadu ir noteicis par Eiropas Pilsoņu gadu, lai stiprinātu eiropiešu zināšanas par ES dotajām tiesībām – sākot no pavisam praktiskām patērētāju tiesībām vai iespējai brīvi strādāt un dzīvot jebkurā ES dalībvalstī līdz politiskām tiesībām iesaistīties ES līmeņa parakstu vākšanā jeb Eiropas pilsoņu iniciatīvā, vai piedalīties vēlēšanās arī citās valstīs. Atbildīgā iestāde par gada norisēm Latvijā ir Kultūras ministrija (KM). 

  ES Pilsoņu gada viens no galvenajiem mērķiem ir veidot iedzīvotāju, tostarp jauniešu, izpratni un zināšanas par savām iespējām un tiesībām, ko nodrošina ES pilsonība, veicināt diskusijas un padarīt sabiedrību aktīvāku jautājumos par ES. 

  Pašlaik pēc KM ierosinājuma ir izveidots atvērta tipa pasākumu kalendārs, kurā ikviena organizācija var iekļaut savus Eiropas Pilsoņu gada pasākumus. Kopā paredzēts 61 dažādu jomu pasākums http://www.km.gov.lv/lv/ministrija/eiropas_pilsonu_gads_2013.html

  Eiropas Pilsoņa gada 2013 ietvaros ir iecelti septiņi Labas gribas vēstnieki, kas brīvprātīgi līdzdarbojoties, sniegs savu atbalstu Eiropas gadu (2013) aktivitātēs. Par labas gribas vēstniekiem iecelti Latvijas Pilsoniskas Alianses direktore Rasma Pīpiķe, Eiropas Kustības Latvijā prezidents Andris Gobiņš, Latvijas Lielo pilsētu asociācijas izpilddirektora vietnieks Māris Kučinskis, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra direktore Sarmīte Vīksna, Valmieras Valsts ģimnāzijas direktors Janis Zemļinskis, Daugavpils universitātes rektors Arvīds Barševskis un Liepājas pilsētas domes priekšsēdētāja vietnieks Gunārs Ansiņš. 

  Eiropas Komisijas pārstāvniecība “Latvijā Eiropas Pilsoņa gada 2013” ietvaros  kopa ar sadarbības partneriem ir ieplānojusi vairākus pasākumus. Ar kampaņu plānots veicināt Latvijas iedzīvotāju lepnumu par piederību Eiropas identitātei, kā arī veidot Latvijas iedzīvotāju izpratni par Latvijas pienesumu un saikni ar Eiropu. Šim nolūkam tiks veikta aptauja starp Latvijas iedzīvotājiem, kurā mēģinās noskaidrot, par ko viņi jūtas lepni Latvijā un Eiropā. Tāpat norisināsies vairāku pasākumu sērija par Latvijas pienesumu un saikni ar Eiropu. 

  Eiropas Savienības mājā tiek rīkotas skolēnu un studentu vizītes, un norisinājās skolēnu tiešsaistes konkurss “ES debates” par Pilsoņu gada tēmu. Savukārt sadarbībā ar “Lattelecom” projektā “Pieslēdzies Latvja” veicināti jau pagājušā Eiropas gada “Aktīvas vecumdienas un paaudžu solidaritāte” aizsāktie mērķi. Iecerēti vēl vairāki citi pasākumi dažādu paaudžu Latvijas iedzīvotājiem pdf - 2 MB [2 MB] .

  Plašāka informācija par Eiropas Pilsoņu gadu 2013 Eiropas Savienībā aplūkojama šeit http://europa.eu/citizens-2013/lv/home

  Noderīgas saites
  Komisārs Andris Piebalgs
  Eiropa 2020
  Europe Direct informācijas centri
  Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
  Pēdējā atjaunināšana: 05/07/2013  |Lapas sākums