Navigācijas ceļš


Par mums
Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā

Informācija par ES Latvijā
Nosūti šo lapu pa e-pastuNosūti šo lapu pa e-pastuPrintPrint

Vai vēlaties uzzināt, kā Eiropas Savienība ietekmē dzīvi Latvijā? Vai zināt, kādus pasākumus un kādas iespējas Jums piedāvā EK pārstāvniecība Latvijā? Vai zināt, kādas ir ES pilsoņa tiesības?

Informācijas meklējumos apmeklējiet Eiropas Savienības māju Rīgā, Aspazijas bulvārī 28, kur darbojas Eiropas Parlamenta Informācijas birojs , Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā un Eiropas Savienības informācijas bibliotēka , kur pieejami jaunākie un aktuālākie materiāli par ES, kā arī piedalīties ES mājā rīkotajās diskusijās, konferencēs un semināros par ES jautājumiem.

Ja Jūs nedzīvojat Rīgā un vēlaties saņemt atbildes par ES un tās institūciju darbu, varat vērsties jebkurā no 9 informācijas centriem visā Latvijā, kurus atpazīsi arī pēc nosaukuma Europe Direct.

Team Europe, reizēm saukti par "eirologiem", ir ekspertu tīkls Eiropas Savienības jautājumos. Team Europe Latvija dalībnieki ir atzīti akadēmiskie eksperti katrs savā jomā - ekonomikā, politikas zinātnē, tiesībās utt. -, kas specializējušies ES tēmu izpētē un lekciju lasīšanā.

Team Europe dalībnieki jeb "eirologi":

- uzstājas konferencēs, semināros, diskusijās u.c. pasākumos, sniedzot informāciju un piedaloties diskusijā;

- kā viedokļu autoritātes sniedz komentārus un uzstājas plašsaziņas līdzekļos;

- veic pētījumus par aktuālām ES tēmām un iepazīstina sabiedrību ar to rezultātiem;

- lasa lekcijas un citādi informē sabiedrību par jautājumiem, kas saistīti ar Latvijas dalību ES.

Team Europe mērķis ir veicināt zināšanas un celt sabiedriskās diskusijas kvalitāti par ES jautājumiem, nodrošinot eksperta viedokli. Team Europe dalībnieki saglabā akadēmisko neatkarību.

 

Aicinām citus ES informācijas sniedzējus sadarboties ar Team Europe dalībniekiem:

- iesaistot viņus savos pasākumos;

- piedāvājot sava reģiona plašsaziņas līdzekļiem, kad nepieciešams eksperta viedoklis.

 

 

Savukārt, plašāku informācija par eiro saņemsiet no Euro Team. Euro Team ir Eiropas Komisijas 2007.gadā izveidots lektoru tīkls, kas nodrošina bezmaksas lekcijas par eiro. Aicinām interesentus sazināties ar Latvijas Euro Team lektoriem un vienoties par lekciju nolasīšanu.

Informāciju par ES darbību Jūs varat atrast arī Saeimas Apmeklētāju un informācijas centrā . Šeit uzzināsiet par Saeimas Eiropas lietu komisijas darbu, kā arī atradīsiet informāciju par jaunākajām politiskajām, ekonomiskajām un sociālajām aktualitātēm ES dalībvalstīs.

 

Detalizētu informāciju par ES politiku dažādās nozarēs un Latvijas nostāju, ES struktūrfondu apguvi un citiem ES „karstajiem” tematiem uzzināsiet nozaru ministrijās.

 

Sazinoties ar nevalstiskajām organizācijām , Jūs varēsiet atrast gan sadarbības NVO citās ES dalībvalstīs, gan piedalīties starptautiskos projektos un palīdzēt veidot ES politiku. Ja vēlaties paust savu pilsonisko nostāju ar ES saistītiem jautājumiem vai vienkārši meklējat papildus informāciju, neaizmirstiet apmeklēt arī Eiropas Kustību Latvijā.

 

Ja vēlaties piedalīties Eiropas jauno žurnālistu skolā, pie tējas tases debatēt ar jauniešiem no visas ES par Jūs interesējošiem tematiem, apmeklējiet Klubu "Māja". Ja Jūs interesē jauniešu pieredze ES atbalstītos projektos, sazinieties ar Latvijas Jaunatnes padomi.

Noderīgas saites
Komisārs Andris Piebalgs
Eiropa 2020
Europe Direct informācijas centri
Eiropas Parlamenta Informācijas birojs Latvijā
Pēdējā atjaunināšana: 31/10/2010  |Lapas sākums