Naršymo kelias

*

Naujienos

INTERMAR: daugiakalbės jūrininkų bendruomenės ugdymas

  • Pradžios data : 29/11/2013 17:30:19

Kalbos tarsi jūra – ne skiria, o išlaisvina!

 

INTERMAR projektas buvo sukurtas siekiant palengvinti kalbų mokymąsi ir didinti tarpusavio supratimą, jūrininkams vartojant skirtingas kalbas. Nuo 2011 m. lapkričio mėn. 18 projekto partnerių parengė 60 val. trukmės jūrininkų kurso mokomąsias ir mokymosi priemones.

Per pirmuosius projekto metus buvo parengti 7 kurso moduliai, kurie 2012-2013 m. buvo išbandyti 8 skirtingose karinio jūrų laivyno ir laivybos akademijose. Juos jau gali naudoti panašios Europos institucijos, siekiančios diegti novatoriškus užsienio kalbų mokymo metodus ir mokyti tarpkultūrinės komunikacijos.

Kurso medžiaga pirmą kartą buvo pristatyta renginyje „Intermar for all” („Intermar” visiems), kuriame dalyvavo projekto partneriai ir 28 karinio jūrų laivyno ir laivybos akademijų atstovai iš 14 ES šalių. 2013 m. rugsėjo 20-21 d. dalyviai buvo supažindinti su tarpusavio supratimo, vartojant skirtingas kalbas, sąvoka, pristatyta „Intermar“ projekto interneto svetainė. Sekcijų darbo metu penki studentai iš partnerių akademijų pasidalijo savo įspūdžiais apie kursą. Taip pat buvo diskutuojama, kaip įtraukti „Intermar“ kursą į institucijų mokymo programą.

„Intermar” kurso idėja rengiant jūrininkus sulaukė didžiulio palaikymo. Dalyviai akcentavo jo svarbą ugdant tarpkultūrinį supratimą, pliurilingvistines kompetencijas ir „mokymosi mokytis” strategijas, suteikiančias autonomijos mokantis visą gyvenimą. „Intermar” projekto svečiai pareiškė norą naudoti parengtą mokomąją medžiagą ir paprašė skubios projekto partnerių pagalbos. Dėl to buvo numatyti trumpalaikiai mokymai bei planai vėliau rengti vidutinės trukmės ir ilgalaikius mokymus mokytojams.

Daugiau informacijos apie „Intermar” projektą rasite ir nemokamai mokomosios medžiagos parsisiųsite projekto tinklapyje.

 
29/11/2013
lt