Ścieżka nawigacji

Ważna informacja dla użytkowników

Dziękujemy za wizytę na stronie internetowej Komisji Europejskiej poświęconej językom.

Ta strona stanie się wkrótce częścią portalu poświęconego kształceniu i szkoleniu, który będzie zawierał dział dotyczący wielojęzyczności i nauki języków obcych. Portal w nowej odsłonie będzie łatwo dostępny dla użytkowników urządzeń mobilnych.

Juvenes translatores

Aktualności

Juvenes Translatores 2013

  • Data rozpoczęcia : 29/08/2013 10:53:37

Konkurs tłumaczeniowy Juvenes Translatores cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. W 2013 roku Komisja Europejska organizuje go już po raz siódmy

 

W konkursie mogą wziąć udział siedemnastoletni uczniowie szkół średnich z całej Unii Europejskiej.

Zadaniem uczestników będzie przetłumaczenie jednostronicowego tekstu z jednego dowolnie wybranego języka (spośród 24 języków urzędowych UE) na inny. W tym roku tematem tekstów konkursowych będą obywatele UE.

Autorzy najlepszych tłumaczeń z każdego kraju Unii zostaną zaproszeni do Brukseli na uroczystość wręczenia nagród z udziałem unijnej komisarz do spraw wielojęzyczności. Laureaci będą też mieli okazję przyjrzeć się pracy zawodowych tłumaczy.

Wyjazd do Brukseli będzie również doskonałą okazją, aby osobiście poznać kolegów z innych krajów, których także pasjonują języki obce.

Szkoły mogą dokonywać rejestracji tylko w okresie od 1 września do 20 października 2013 na stronie http://ec.europa.eu/translatores/

Konkurs odbędzie się 28 listopada 2013 roku

Ogłoszenie wyników i uroczystość wręczenia nagród odbędą się w pierwszej połowie 2014 roku

Kontakt: DGT-TRANSLATORES@ec.europa.eu  

Facebook: http://ec.europa.eu/translatores/facebook

Info sheetpdf Wybierz wersję językową tego linka 

 
29/08/2013
pl