Ścieżka nawigacji

Nowe materiały na temat różnicy w wynagrodzeniu dla kobiet i mężczyzn są już dostępne

02-03-2012

Na stronie wśród nowych materiałów jest już dostępny klip wideo, w którym podkreślono absurdalność nierównego wynagrodzenia dla kobiet i mężczyzn. Zachęcamy do przesłania go innym, aby dotarł do szerokiego grona odbiorców.

Wśród materiałów jest również dostępna w 22 językach broszura, w której zbadano problem różnicy w wynagrodzeniu dla kobiet i mężczyzn, jego przyczyny oraz korzyści z jego wyeliminowania. Są też nowe plakaty, które można pobrać i wydrukować, a także quiz z pytaniami wielokrotnego wyboru, za pomocą których wytłumaczono problem różnicy wynagrodzeń w Unii Europejskiej, w tym jego przyczyny oraz wpływ na życie kobiet. Narzędzie to można wykorzystać podczas sesji szkoleniowej na temat różnicy w wynagrodzeniu dla kobiet i mężczyzn lub udostępnić je na stanowisku informacyjnym w czasie spotkania.

Strona internetowa kampanii została zaktualizowana o informacje na temat najnowszych ustaleń w kwestii równych płac, które są skierowane do organizacji dbających o równość. Ta nowa sekcja zawiera szczegółowe informacje na temat różnych sposobów eliminowania różnicy w wynagrodzeniu dla kobiet i mężczyzn, w tym dotyczące układów zbiorowych oraz działań podejmowanych przez partnerów społecznych, a także narzędzia pomocne dla pracodawców i pracowników przy identyfikowaniu potencjalnej różnicy wynagrodzeń.