Kruimelpad

  •  
  •  
Home
Françoise Le Bail

Françoise Le Bail

Françoise Le Bail

Directeur-generaal Justitie, Europese Commissie

Françoise Le Bail is haar carrière bij de Europese Commissie gestart bij het directoraat-generaal Buitenlandse betrekkingen.

Van 1985 tot 1989 was zij woordvoerder buitenlandse betrekkingen. Van 1989 tot 1991 was zij eerst lid en daarna adjunct-hoofd van het kabinet van de commissaris voor Belastingen en douane-unie.

In 1991 keerde zij terug naar het directoraat-generaal Buitenlandse betrekkingen. In 1997 stapte ze over naar het directoraat-generaal Handel,  waar zij in 2000 benoemd werd tot directeur Algemene zaken.

Van november 2004 tot november 2005 was zij woordvoerder van de Commissie.

Van december 2005 tot juni 2010 was zij adjunct-directeur-generaal van directoraat-generaal Ondernemingen en industrie. In die functie was zij belast met het MKB-, innovatie- en regelgevingsbeleid. Tegelijkertijd fungeerde zij speciaal gezant voor het MKB.

Sinds 1 juli 2010 is zij directeur-generaal Justitie.

Françoise Le Bail is gepromoveerd in publiek recht aan het Institut d'Etudes Politiques in Bordeaux.

Wie doet wat?

Organisatieschema directoraat-generaal Justitie