Naršymo kelias

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumas

Moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumas atspindi tebevykstančią diskriminaciją ir nelygybę darbo rinkoje, nuo kurios labiausiai nukenčia moterys. Šio reiškinio priežastys įvairios ir tarpusavyje susijusios. Norėdami suprasti moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumo priežastis ir daugiau sužinoti apie ES pastangas išspręsti šią problemą, apsilankykite šiuose puslapiuose.

2014 m. knygelė „Moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumo mažinimas Europos Sąjungoje“

2014 m. Europos vienodo darbo užmokesčio dienos proga Teisingumo GD išleido knygelę „Moterų ir vyrų darbo užmokesčio skirtumo mažinimas Europos Sąjungojepdf(636 kB) Pasirinkti šios nuorodos vertimus “, kurioje pateikiami naujausi statistiniai duomenys, įvairių šalių gerosios patirties pavyzdžiai ir aprašomi Komisijos veiksmai. 

Ar berniukai ir mergaitės turi lygias galimybes?

Ar berniukai ir mergaitės turi lygias galimybes?Šie kūdikiai gimė turėdami vienodas galimybes, tačiau tikėtinas berniukų ir mergaičių išsilavinimas bei karjeros perspektyvos nėra vienodi. Jei per tą laiką, kol jie užaugs, niekas nepasikeis, berniukas uždirbs vidutiniškai 16 proc. daugiau nei mergaitė.

Ar mūsų darbas vertinamas vienodai?

Ar mūsų darbas vertinamas vienodai?Moterų kvalifikacija tokia pati kaip vyrų, kartais ir didesnė, tačiau dažnai jų įgūdžiai vertinami mažiau negu vyrų, be to, jos lėčiau kyla karjeros laiptais. Tai lemia vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumą, kuris Europos Sąjungoje yra vidutiniškai 16 proc.

Ar vaikas netrukdys mano karjerai?

Ar vaikas netrukdys mano karjerai?Šeimos pareigomis dalijamasi nevienodai. Dėl šios priežasties moterys dažniau pertraukia karjerą, o grįžusios į darbą dažnai dirba ne visą darbo dieną. Dėl to jos per valandą uždirba vidutiniškai 16 proc., o per metus – net 31 proc. mažiau negu vyrai (nes didesnis moterų procentas dirba ne visą darbo dieną).

Toks pats darbas – tokia pati pensija?

Toks pats darbas – tokia pati pensija?Kadangi moterys per valandą uždirba mažiau ir jų darbo valandų skaičius per gyvenimą yra mažesnis negu vyrų, jos gauna mažesnę pensiją. Dėl to senyvo amžiaus sulaukusios moterys dažniau nei vyrai kenčia nuo skurdo.

Čia rasite visus dokumentus, susijusius su vyrų ir moterų darbo užmokesčio skirtumu

Teisingumo klausimai Twitter