Navigačný riadok

Home Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Ďalšie nástroje

  • Verzia na tlač
  • Zmenšiť písmo
  • Zväčšiť písmo
pdf(236 kB)

Access ● City Award 2015

Mestá v EÚ sa už po piatykrát môžu uchádzať o ocenenie Access City Award, ktoré je európskou cenou za vytváranie bezbariérovejších miest pre osoby so zdravotným postihnutím či starších ľudí. Európska komisia opäť vyzýva mestá s viac než 50 000 obyvateľmi zo všetkých členských štátov, aby predstavili svoje činnosti a stratégie zamerané na vytváranie bezbariérových miest, v ktorých sa príjemnejšie žije každému obyvateľovi. Mestá EÚ sa môžu touto cestou pochváliť a podeliť o svoju prácu a plány v oblasti bezbariérovosti.

Výberový proces pozostáva z dvoch fáz: najskôr na národnej úrovni, ktorú potom nasleduje európsky výber.

Termín: 10. septembra 2014 o polnoci bruselského času

Prihlasovací formulártreba vyplniť podľa možností v angličtine, budú však prijímané aj prihlášky vyplnené vo francúzštine a nemčine. Jazyková kvalita nie je dôležitá pri hodnotení Vašej prihlášky. Šancu na výhru ocenenia ovplyvňuje obsah Vašich činností v oblasti bezbariérovosti.

Pri zapájaní do súťaže si môžete pomôcť usmerneniami a pravidlami účasti, ktoré sú dostupné vo všetkých úradných jazykoch EÚ. Ešte pred vyplnením prihlasovacieho formulára Vám odporúčame pozorne si prečítať usmernenia. Je vám k dispozícii sekretariát, ktorý vám pomôže objasniť otázky týkajúce sa vyplňovania formulárov

Osvedčené postupy v roku 2014

Vaše iniciatívy môžu inšpirovať iné mestá pri zlepšovaní politiky a činností v oblasti bezbariérovosti. Tak ako v minulých rokoch, výsledky súťaže Access City Award 2014 a víťazné mestá sú predstavené vo forme brožúry, ktorú vydala Európska komisia v apríli 2014. V brožúre nájdete podrobné informácie o inovačných projektoch, financovaní a kontaktné údaje každého víťazného mesta. Po prečítaní brožúry (súbor PDF) budete mať lepšiu predstavu o tom, ktoré zo svojich projektov by ste mohli v prihláške vyzdvihnúť. Zároveň Vás môže brožúra inšpirovať na vytvorenie nových projektov na zlepšenie bezbariérovosti vo vašich mestách.

Vypĺňanie prihlasovacieho formulára

Uvedený maximálny počet znakov, ktoré je možné použiť v jednotlivých poliach, zahŕňa medzery.

Spôsob výpočtu znakov v online registračnom formulári sa môže mierne odlišovať od spôsobu výpočtu znakov v programe typu Microsoft Word.

Polia označené * sú povinné.

 

Miesto podujatia

Zobraziť budovu CHARLEMAGNE français na väčšej mape

 

Organizátori podujatia

Európska komisia (Generálne riaditeľstvo pre spravodlivosť Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) ).

Slávnostný ceremoniál sa koná v Bruseli v rámci výročnej konferencie pri príležitosti Európskeho dňa osôb so zdravotným postihnutím v úzkej spolupráci s Európskym fórom zdravotného postihnutia Englishfrançais.

 

Kontakt

E-mailová adresa
európskej kancelárie
Access • City Award: secretariat@accesscity award.eu

 

O Bruseli

Viac informácií o Bruseli nájdete na týchto adresách:

  • Bruselské letisko EnglishfrançaisNederlands
  • Cestovný poriadok hromadnej dopravy EnglishfrançaisNederlands
  • Turistická kancelária Visit Brussels EnglishfrançaisNederlands