Navigatsioonitee

Home Valige lingiga seotud tõlked български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) Gaeilge (ga) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)

Lisatööriistad

  • Trükiversioon
  • Tekst väiksem
  • Tekst suurem
pdf(236 kB)

Access ● City Award 2014

Juba neljandat korda oodatakse Euroopa Liidu linnu kandideerima „Access City” auhinnale – sellega tunnustatakse Euroopa linnu, mis on muutnud oma elukeskkonna eakatele ja puuetega inimestele paremini ligipääsetavaks. Euroopa Komisjon kutsub taas kõigi liikmesriikide üle 50 000 elanikuga linnu tutvustama oma tegevusi ja strateegiaid, mille eesmärk on vabastada linnakeskkond tõketest ja muuta see kõigile paremaks elukohaks. Konkursil saavad Euroopa Liidu linnad võimaluse esitleda oma tegemisi ja plaane juurdepääsetavuse valdkonnas.

Kõigepealt toimub riiklik valikuvoor, mille käigus valitakse Euroopa vooru pääsevad kandidaadid. Pärast riikliku vooru lõppu antakse kandideerinud linnadele teada, millised taotluse osad said riiklikult žüriilt kõige rohkem ja millised kõige vähem punkte.

Tähtaeg: 10. september 2013 (kesköö Brüsseli aja järgi)

Palun arvestage, et taotlusvorm tuleb täita soovitavalt inglise keeles, samuti võib kasutada prantsuse ja saksa keelt. Keeleline kvaliteet ei mõjuta taotluse hindamist, võiduvõimalus sõltub teie sisulisest tegevusest juurdepääsetavuse tagamisel.

Et hõlbustada osalemist, on juhised ja osalemiseeskirjad kättesaadavad kõigis ELi ametlikes keeltes. Enne taotlusvormi täitmist soovitame juhised kindlasti hoolega läbi lugeda.

2013. aasta parimad tavad

Teie algatus võib innustada teisi linnu oma tegevust ja poliitikat juurdepääsetavuse alal paremini korraldama. Konkursi „Access City Award 2013” tulemusi ja võitnud linnu tutvustatakse Euroopa Komisjoni 2013. aasta märtsis avaldatud brošüüris. Brošüürist leiate üksikasjalikku teavet innovaatiliste projektide ja rahastamise kohta ning kõigi võitnud linnade kontaktandmed. Samuti saate brošüüri (PDF-faili) lugedes ettekujutuse, milliseid oma projekte võiksite taotluses esile tõsta. Ühtlasi peaks brošüürist leidma inspiratsiooni uute projektide algatamiseks, mis aitaksid eakate ja puuetega inimeste elu paremaks muuta.

Taotlusvormi täitmine

Iga vastuse juures on näidatud maksimaalne lubatud tähemärkide arv koos tühikutega.

Tähemärkide arvestus elektroonilisel registreerimisvormil võib veidi erineda tarkvara (nt Microsoft Wordi) arvestussüsteemist.

Tärniga (*) tähistatud väljad on kohustuslikud.

 

Toimumiskoht

CHARLEMAGNE français’i hoone suuremal kaardil

 

Kontakt

Euroopa sekretariaat
Access • City Award
E-post: secretariat@accesscity award.eu

 

Brüsselist lähemalt

Täpsemat teavet Brüsseli kohta leiate järgmistelt linkidelt:

  • Brüsseli lennujaam EnglishfrançaisNederlands
  • Ühistranspordi sõiduplaanid EnglishfrançaisNederlands
  • Brüsseli turismiteave EnglishfrançaisNederlands