Naršymo kelias

Pradžia

Asmens duomenų apsauga RSS

connect.com © Louise Gagnon, Fotolia

Duomenų apsaugos teisės aktų reforma

Europos Komisija pasiūlė iš esmės reformuoti ES asmens duomenų apsaugos teisinę sistemą. Šiais pasiūlymais siekiama sutvirtinti individualias teises ir spręsti dėl globalizacijos ir naujųjų technologijų iškilusius naujus uždavinius. Išsamesnė informacija Pasirinkti šios nuorodos vertimus 

Jūsų asmens duomenų apsauga - viena pamatinių teisių!

Laisvas asmens duomenų judėjimas - visuotinė gerovė!

Informacijos suvestinė apie ETT sprendimą dėl teisės būti „pamirštam“

2014 m. gegužės 13 d. Europos Sąjungos Teisingumo Teismas paskelbė precedentinį sprendimą dėl teisės būti „pamirštam“ interneto paieškos programose. Išsamesnėpdf(3 MB) Pasirinkti šios nuorodos vertimus informacija apie Teismo sprendimą, bylos faktus ir kokią reikšmę tai turi jums.

Kai banke atsidarote sąskaitą, prisijungiate prie internetinio socialinio tinklo ar internetu perkate lėktuvo bilietus, pateikiate svarbią asmeninę informaciją, kaip antai vardą, pavardę, adresą ir kredito kortelės numerį.

Kas nutinka šiems duomenims? Ar jie gali patekti į blogas rankas? Kokias turite teises, susijusias su asmenine informacija?

Visi turi teisę į asmens duomenų apsaugą

Pagal ES įstatymus asmens duomenis galima teisėtai rinkti tik laikantis griežtų sąlygų ir tik teisėtais tikslais. Be to, asmenys ir organizacijos, renkančios ir tvarkančios jūsų asmeninę informaciją, privalo saugoti ją nuo piktnaudžiavimo ir gerbti tam tikras duomenų savininkų teises, kurias užtikrina ES įstatymai.

Kasdien ES įmonės, valdžios institucijos ir individualūs asmenys siunčia į kitas valstybes didžiulius asmens duomenų kiekius. Duomenų apsaugos taisyklių skirtumai įvairiose šalyse taptų kliūtimi tarptautinėms operacijoms. Taip pat asmenys galbūt nenorėtų perduoti asmens duomenų į užsienį, nebūdami tikri dėl apsaugos lygmens kitose šalyse.

Todėl buvo sukurtos bendros ES taisyklės, siekiant užtikrinti, kad jūsų asmens duomenys bus tinkamai saugomi visoje ES. Turite teisę skųstis ir gauti kompensaciją, jei jūsų duomenimis piktnaudžiaujama bet kurioje ES valstybėje.

ES Duomenų apsaugos direktyvoje български (bg)czech (cs)dansk (da)Deutsch (de)eesti (et)ελληνικά (el)English (en)español (es)Français (fr)Gaeilge (ga)italiano (it)latviešu (lv)magyar (hu)Malti (mt)Nederlands (nl)polski (pl)português (pt)română (ro)slovenčina (sk)slovenščina (sl)suomi (fi)svenska (sv) taip pat numatytos konkrečios duomenų siuntimo už ES ribų taisyklės, siekiant užtikrinti kuo geresnę jūsų duomenų apsaugą juos eksportuojant į užsienį.