Navigatsioonitee

Avaleht

Isikuandmete kaitse RSS

connect.com © Louise Gagnon, Fotolia

Andmekaitsealaste õigusaktide reform

Komisjon on teinud ettepaneku isikuandmete kaitset käsitleva ELi õigusraamistiku põhjalikuma reformimise kohta. Ettepanekute eesmärk on tugevdada üksikisikute õigusi ning vastata üleilmastumise ja uute tehnoloogiatega seotud väljakutsetele. Lugege täiendavalt Valige lingiga seotud tõlked 

Oma isikuandmete kaitsmine on inimese põhiõigus!

Isikuandmete vaba liikumine - kõigi hüvanguks!

Teabeleht: õigust olla unustatud käsitlev Euroopa Liidu Kohtu otsus

13. mail 2014 tegi Euroopa Liidu Kohus ajaloolise otsuse, mis käsitleb otsingumootoreid ning õigust olla unustatud. Lugege täpsemaltpdf(3 MB) Valige lingiga seotud tõlked kohtu otsuse, asjaolude ja selle kohta, kuidas kõnealune otsus Teid mõjutab.

Iga kord, kui avate pangakonto, liitute mõne suhtlussaidiga või broneerite interneti kaudu lennupileteid, tuleb teil edastada olulisi isikuandmeid (nt teie nimi, aadress ja krediitkaardi number).

Mis nendest andmetest saab? Kas need võivad sattuda valedesse kätesse? Mis õigused on inimesel seoses oma isikuandmetega?

Igaühel on õigus oma isikuandmete kaitsele.

Vastavalt ELi õigusaktidele saab isikuandmeid seaduslikult koguda ainult rangetel tingimustel ja seaduslikuks otstarbeks. Peale selle peavad teie isikuandmeid koguvad ja haldavad isikud ja organisatsioonid kaitsma neid väärkasutamise eest ning järgima andmeomanike teatavaid õigusi, mis on kaitstud ELi õigusaktidega.

Iga päev edastavad nii ettevõtted, riigiasutused kui ka eraisikud ELis üle piiride tohutul hulgal isikuandmeid. Eri riikide vastuolulised andmekaitse-eeskirjad takistavad rahvusvahelist andmevahetust. Ka inimesed ise ei julge oma isikuandmeid piiri taha edastada, kui neil puudub kindlus, et need on teistes riikides piisavalt kaitstud.

Seepärast on kehtestatud ühtsed ELi eeskirjad, millega tagatakse teie isikuandmete kõrgel tasemel kaitse kõikjal Euroopa Liidus. Teil on õigus esitada kaebus ja saada hüvitist, kui teie andmeid on mõnes teises ELi liikmesriigis vääriti kasutatud.

Samuti nähakse ELi andmekaitsedirektiivis български (bg)czech (cs)dansk (da)Deutsch (de)ελληνικά (el)English (en)español (es)Français (fr)Gaeilge (ga)italiano (it)latviešu (lv)lietuvių (lt)magyar (hu)Malti (mt)Nederlands (nl)polski (pl)português (pt)română (ro)slovenčina (sk)slovenščina (sl)suomi (fi)svenska (sv) ette erieeskirjad isikuandmete edastamiseks väljaspool Euroopa Liitu, et teie andmed oleksid välismaale eksportimisel võimalikult hästi kaitstud.