Decrease text Increase text
Lietotāju viedoklis
Hungary
“ IMI sistēmā saziņa ir kļuvusi daudz vienkāršāka, jo mēs varam uzdot jautājumus paši savā valodā, bet kompetentā iestāde otrā galā varēs izlasīt pieprasījumu savas valsts valodā. Sadarbība ir daudz ciešāka nekā agrāk. ”

Dr. Andrāšs Žigmonds
Veselības jomas atļauju un administratīvo procedūru birojs“ Rumāņu ārste, kuras profesionālā kvalifikācija jau bija atzīta automātiski, iesniedza izziņu par profesionālo reputāciju, ko bija izdevusi rajona ārstu kamera Bukarestē. Saskaņā ar mūsu rīcībā esošo informāciju šādas izziņas parasti izsniedz valsts ārstu kamera. Tomēr ārste paskaidroja, ka valsts ārstu kamera bija devusi rīkojumu rajona iestādei.

Ārstei pēc neilga laika vajadzēja sākt strādāt Austrijā, un viņas pārējiem dokumentiem drīz būtu beidzies derīguma termiņš. Mēs, izmantojot IMI sistēmu, sazinājāmies ar Rumānijas ārstu kameru. Bijām ļoti patīkami pārsteigti, kad nedēļas laikā saņēmām visu nepieciešamo informāciju. Pateicoties ātrajai atbildei no Rumānijas, ārste varēja sākt strādāt, kā bija iecerējusi.nbsp;”

Kristiāne Vušiča
Austrijas Ārstu kameraSpain
“ Balstoties uz savu ilggadējo pieredzi profesionālās kvalifikācijas atzīšanas jomā, varu teikt, ka IMI ir sistēma, ko esam gaidījuši jau ilgi un kas paver daudzas iespējas, kā pārvarēt šķēršļus, kas saistīti ar saziņu, datu apmaiņas drošību un atbilžu uzticamību.

Pašlaik komunikācija neapšaubāmi noris daudz sekmīgāk nekā agrāk.

Es no sirds ceru, ka IMI ar laiku kļūs par obligāti lietojamu sistēmu saziņai starp kompetentajām iestādēm, jo sistēmas efektivitāte mazināsies, ja dažas kompetentās iestādes savā starpā kontaktēsies, neizmantojot to. Paldies tev, IMI ”

Isavela Kalvo
Izglītības ministrija, Diplomu un kvalifikācijas atzīšanas ģenerālsekretariātsGermany
“ IMI sistēmai ir labs tehniskais risinājums, darbs ar to lielā mērā ir intuitīvs. Tīmekļa vietnē piedāvātie mācību materiāli un dokumentācija, kas papildina apmācību, ļoti palīdz sākt strādāt ar sistēmu.  ”

IMI lietotājs no Vācijas“ Slovākijas ceļojumu aģentūra vēlējās sniegt pārrobežu pakalpojumus Ungārijā. Mums vajadzēja noskaidrot, vai aģentūra strādāja likumīgi dalībvalstī, kur bija tās pastāvīgā atrašanās vieta. Tāpēc IMI sistēmā nosūtījām slovāku kolēģiem pieprasījumu ievākt ziņas par uzņēmuma pārstāvību, uz kuru tie atbildēja tajā pašā dienā. Radās gan dažas grūtības, jo atšķirīgi interpretējām uzņēmuma finanšu rādītājus, tāpēc vienas dienas laikā nācās divas vai trīs reizes apmainīties ar informāciju. Mēs pat neizgājām no IMI sistēmas!

Pamatojoties uz šo pieredzi, varam droši sacīt, ka IMI patiešām nodrošina ātru saziņu starp iestādēm. ”

Katalīna Kelemene
Tirdzniecības licencēšanas birojs, UngārijaUnited Kingdom
“ Piesakieties jau šodien! Lietot IMI ir pavisam vienkārši, un jūs šo lēmumu nenožēlosit. ”

Kriss Korčs
Uzņēmējdarbības, izgudrojumu un prasmju ministrijaFrance
“ Brīnišķīgi! Agrāk mums reizēm vajadzēja gaidīt trīs mēnešus, līdz saņēmām atbildi no kādas valsts. IMI tas notiek divu dienu laikā. Turklāt dažās valstīs vajadzēja kontaktēties ar pieciem vai pat desmit dienestiem. Šodien jāvēršas tikai pie viena cilvēka ”

Dr. Džekijs Ārs
Valsts ārstu biedrība“ Ārste, kura pamatizglītību bija ieguvusi Lielbritānijā, paziņoja, ka nevar sagādāt pieredzes apliecinājumu, kas bija vajadzīgs apmācības atzīšanai. Tāpēc, izmantojot IMI sistēmu, sazinājāmies ar Ārstu ģenerālpadomi Lielbritānijā. Notika visnotaļ konstruktīva un intensīva informācijas apmaiņa. Ārstu ģenerālpadome ne tikai precīzi norādīja dokumentus, kādi bija vajadzīgi apliecinājuma saņemšanai, bet arī piedāvāja piekļuvi saviem dokumentiem un ātri atsūtīja apliecinājuma kopiju. Tādējādi ārstes pabeigto mācību kursu varēja atzīt bez jebkādām grūtībām. ”

Kristiāne Vušiča
Austrijas Ārstu kameraUnited Kingdom
“ Domājam, ka medmāsu un vecmāšu profesiju iekļaušana IMI sistēmā bija ļoti vērtīga iniciatīva. Tagad ne tikai varam ātri atrisināt problēmas, bet arī esam vairāk uzzinājuši par to, kura iestāde katrā valstī regulē šo jomu. Ticiet man, tas ir liels solis uz priekšu! Ļoti priecājos, ka pagātnē ir palikusi apšaubāmā pieeja, kad uz labu laimi sūtījām vēstules citu valstu kolēģiem, bieži nesagaidīdami atbildi. ”

Darren Shell
Medmāsu un vecmāšu padomeSpain
“ Pateicoties IMI, es varēju atrisināt lietu, kura bija apstājusies uz veseliem 8 mēnešiem. Tajā bija iesaistīts kādas profesijas pārstāvis no citas dalībvalsts. Es izmantoju sistēmu, un man 10 dienu laikā atsūtīja visu informāciju un dokumentus. Kopš sākām lietot IMI, esam ātri, vienkārši un patīkami atrisinājuši desmitiem sarežģītu lietu. IMI sistēma ir kļuvusi par ļoti svarīgu instrumentu mūsu darbā. ”

Amparo Uisi
Mājokļu ministrija, Sadarbības un administratīvo attiecību ģenerālsekretariāts“ Nejaušas pārbaudes laikā Čehijas Tirdzniecības atļauju birojs atklāja Polijas uzņēmēju, kurš Čehijas tirgū pārdeva zeķbikses un cimdus. Viņš apgalvoja, ka viņam esot Polijā izsniegta darbības atļauja, taču ierēdnim uzrādītajā dokumentā nebija nekādu datumu. Tirdzniecības atļauju birojs IMI sistēmā sazinājās ar Polijas kolēģiem, lai pārbaudītu dokumenta derīgumu. Atbilde bija ātra: atļauja joprojām bija spēkā. ”

František Dickelt
Čehijas Tirdzniecības atļauju birojsGermany
“ IMI atvieglo kvalifikācijas atzīšanas pieteikumu apstrādi, jo var pārbaudīt, vai profesijas pārstāvja izcelsmes valstī attiecīgā profesija vispār ir reglamentēta, vai viņa profesionālā reputācija pieļauj tās praktizēšanu un vai (harmonizētu profesiju gadījumā) ir izpildītas minimālās prasības.

IMI noder arī tad, ja pastāv šaubas par kāda dokumenta autentiskumu. Šajā sistēmā var ātri un vienkārši pārliecināties, vai iesniegtais sertifikāts ir īsts. Ja jautājums ir sarežģītāks, diemžēl IMI piedāvāto jautājumu kopums ne vienmēr ir izsmeļošs.  ”

Elke Wiegand
Darmštates reģionālā padomeGermany
“ Viena no lielākajām IMI priekšrocībām ir valodu barjeras pārvarēšana informācijas apmaiņā starp atsevišķām valstīm. Ja jautājums ir specifisks, var viegli sazināties tieši ar atbildīgo instanci. Arī pieteikuma iesniedzējam nāk par labu, ja iestāde, izskatot viņa pieteikumu par kvalifikācijas atzīšanu, izmanto IMI. Saīsinās pieteikuma izskatīšanas laiks, un atkrīt izmaksas, kas saistītas ar izziņu pieprasīšanu izcelsmes valstī un tulkošanu.  ”

Īrisa Bublica
Darmštates reģionālā padome“ Ikdienas darbā bieži nākas sastapties ar dažnedažādiem atšķirīgās dalībvalstīs izdotiem dokumentiem un apliecībām. Dažkārt ir grūti saprast, vai šie dokumenti joprojām ir spēkā un vai tie ir oriģināli vai kopijas. Reiz mums bija jānoskaidro, vai Ungārijā izsniegts sertifikāts bija dokumenta oriģināls. Mēs izmantojām IMI, lai atrastu partneriestādi Ungārijā — Ungārijas Inženieru kameru — un sazinātos ar to. Tad pieprasījumam pievienojām dokumentu un nosūtījām to. Liels bija mūsu pārsteigums, kad atbildi saņēmām tajā pašā dienā. ”

Lenka Zuborova
Slovākijas Republikas Iekšlietu ministrija
Uzņēmējdarbības nodaļaNetherland
“ ES tagad darbojas Iekšējā tirgus informācija sistēma, kurā nosūtītie informācijas pieprasījumi automātiski nokļūst pareizajā instancē. Agrāk mēs rakstījām vēstules ar roku, bet tagad varam kārtot lietas digitāli. ”

Dr. L.R. Kooij
Nīderlandes Karaliskās medicīnas asociācijas koordinējošais sekretārs, Mācību un reģistrācijas nodaļaHungary
“ Man tiešām patīk šī sistēma, mani ļoti interesē tās piedāvātās iespējas. Ikreiz, kad noris kāda informācijas apmaiņa, jūtos gandarīta, ka, izmantojot šo sistēmu, mēs varam sazināties ar visu Eiropu, lai atrisinātu konkrēto lietu. Būtu jauki, ja nākotnē IMI vēl turpinātu attīstīties un informācijas apmaiņa kļūtu vēl intensīvāka, aktīvāka un biežāka. ”

Katalin Kelemen
Ungārijas Uzņēmumu reģistrs

   

Informācija atjaunināta: 20-Jul-2010