Decrease text Increase text
Naudotojų atsiliepimai
Hungary
“ Įdiegus IMI, bendrauti ES šalių institucijoms tapo daug lengviau. Jos gali vietos kalba užduoti klausimus kitų šalių kompetentingoms institucijoms, o pastarosios savo šalies kalba skaityti pateiktas užklausas. Dabar ES šalių administravimo įstaigos gali palaikyti daug glaudesnius ryšius. ”

Dr. Zsigmond András
Sveikatos priežiūros leidimų ir administracinių procedūrų tarnyba“ Gydytoja iš Rumunijos, kurios profesinė kvalifikacija buvo pripažinta automatiškai, pateikė rajono gydytojų rūmų Bukarešte išduotą geros reputacijos pažymėjimą. Mūsų duomenimis, tokį pažymėjimą turėjo išduoti nacionaliniai gydytojų rūmai. Tačiau gydytoja paaiškino, kad nacionaliniai gydytojų rūmai ją nukreipė į rajono įstaigą.

Gydytoja turėjo netrukus pradėti dirbti Austrijoje ir kiti jos dokumentai būtų greitai baigę galioti. Taigi naudodamiesi sistema IMI susisiekėme su Rumunijos gydytojų rūmais. Labai maloniai nustebome visą reikalingą informaciją gavę per savaitę. Dėl greito Rumunijos atsakymo gydytoja galėjo pradėti darbą kaip planuota. ”

Christiane Wucsits
Austrijos gydytojų rūmaiSpain
“ Jau daugelį metu dirbu profesinių kvalifikacijų pripažinimo srityje. IMI – tai sistema, kurios laukėme išties seniai. Ji atveria galimybes įveikti komunikacijos kliūtis bei duomenų perdavimo saugumo problemas ir užtikrinti atsakymų patikimumą.

Šiandieniniai komunikacijos būdai yra daug geresni nei naudoti praeityje.

Norėčiau ir tikrai viliuosi, kad IMI taps visoms kompetentingoms institucijoms privaloma naudotis ryšių palaikymo sistema. Jei kai kurios institucijos atsisakytų bendrauti per IMI, sistemos veiksmingumas žymiai sumažėtų. Ačiū, IMI. ”

Isabel Calvo
Švietimo ministerija. Diplomų ir kvalifikacijų pripažinimo generalinis sekretoriatasGermany
“ Techniniu atžvilgiu IMI yra didelis pasisekimas. Šia sistema daugeliu atvejų galima naudotis intuityviai. Be to, naudotis IMI padeda ir svetainėje pateikiama mokomoji medžiaga bei siūlomi mokomieji kursai.  ”

IMI naudotojas iš Vokietijos“ Slovakijos kelionių agentūra norėjo teikti tarptautines paslaugas Vengrijoje. Mums reikėjo žinoti, ar valstybėje narėje, kurioje yra įsisteigusi, agentūra veikla užsiėmė teisėtai. Taigi naudodamiesi IMI savo kolegoms Slovakijoje išsiuntėme užklausą dėl bendrovės veiklos. Užklausą jie priėmė ir į ją atsakė tą pačią dieną. Iš pradžių ne visiškai supratome, kaip vienoje ir kitoje šalyje aiškinami finansiniai bendrovės veiklos principai, tad per vieną dieną du ar tris kartus pasikeitėme informacija. Visą tą laiką nebuvome atsijungę nuo sistemos!

Remdamiesi savo patirtimi galime patvirtinti, kad IMI tikrai užtikrina greitą institucijų bendravimą. ”

Katalin Kelemen
Vengrijos prekybos licencijavimo tarnybaUnited Kingdom
“ Registruokitės dabar! Naudotis IMI labai paprasta ir savo sprendimo nesigailėsite. ”

Chris Korcz
Įmonių, inovacijų ir kvalifikacijų departamentasFrance
“ Tai nuostabu. Anksčiau kartais turėdavome laukti tris mėnesius, kol iš kai kurių šalių gaudavome atsakymą į užklausas. Per IMI tai trunka dvi dienas. Be to, kai kuriose šalyse tekdavo kreiptis į kokias penkias ar net dešimt administravimo įstaigų. Dabar užtenka kreiptis į vieną asmenį ir viskas. ”

Dr. Jackie Ahr
Nacionalinė gydytojų sąjunga“ Jungtinėje Karalystėje pagrindinius mokslus pabaigusi gydytoja pareiškė negalinti pateikti patirties pažymėjimo, kurio reikia jos mokymui pripažinti. Taigi naudodamiesi IMI susisiekėme su JK bendrąja medicinos taryba, su kuria vėliau labai konstruktyviai ir intensyviai keitėmės informacija. Bendroji medicinos taryba ne tik tiksliai nurodė, kokius dokumentus reikia pateikti norint gauti pažymėjimą, bet ir suteikė prieigą prie savo dokumentų bei greitai atsiuntė pažymėjimo kopiją. Taip be tolimesnių sunkumų gydytojos baigtas mokymo kursas buvo pripažintas. ”

Christiane Wucsits
Austrijos gydytojų rūmaiUnited Kingdom
“ IMI įdiegimas slaugos ir akušerijos reglamentavimo srityje yra labai svarbus reiškinys. Naudojantis šia sistema galima ne tik greitai išspręsti problemas, bet ir lengvai sužinoti, kurios institucijos kiekvienoje šalyje yra atsakingos už tam tikros srities reguliavimą. Patikėkite, tai – didelis žingsnis į priekį. Labai džiaugiuosi, kad jau nebereikės aklai siųsti laiškų daugybei kolegų kitose šalyse be garantijos, kad į juos bus atsakyta. ”

Darren Shell
Slaugytojų ir akušerių tarybaSpain
“ IMI man padėjo išspręsti kitos ES šalies specialisto bylą, kuri buvo įstrigusi 8 mėnesius. Naudodamasis sistema per 10 dienų gavau visą prašomą informaciją ir susijusius dokumentus. Nuo to laiko, kai pradėjome naudotis IMI, lengvai, greitai ir labai patogiu būdu jau išsprendėme daugybę bylų. IMI tapo svarbiausia mūsų darbo priemone. ”

Amparo Huici
Būsto ministerija. Bendradarbiavimo ir administracinių ryšių generalinis sekretoriatas“ Atliekant atsitiktinį patikrinimą Čekijos prekybos licencijavimo tarnyba nustatė, kad vienas verslininkas iš Lenkijos Čekijos rinkoje prekiauja pėdkelnėmis ir pirštinėmis. Jis teigė turintis Lenkijoje išduotą leidimą, bet jo pateiktame dokumente nebuvo nurodyta jokių datų. Naudodamasi IMI Prekybos licencijavimo tarnyba paklausė savo kolegų Lenkijoje, ar dokumentas galioja. Atsakymas gautas greitai. Paaiškėjo, kad leidimas tikrai dar galiojo. ”

František Dickelt
Čekijos prekybos licencijavimo tarnybaGermany
“ IMI iš esmės palengvino profesinių kvalifikacijų pripažinimo paraiškų tvarkymo darbą. Dabar daug lengviau nustatyti, ar tam tikra profesija reglamentuojama kilmės šalyje, ar profesijos turėtojas turi teisę užsiimti ta profesija ir ar suderintų profesijų atveju tenkinami minimalūs reikalavimai.

IMI taip pat labai naudinga, kai abejojama dėl dokumento autentiškumo. Naudojantis IMI galima greitai ir paprastai nustatyti, ar pateiktas pažymėjimas yra nesuklastotas. Vis dėlto, jei turima labai konkrečių klausimų, iš anksto parengti IMI klausimų rinkiniai, deja, ne visada parankūs. ”

Elke Wiegand
Regioninė Darmštato tarybaGermany
“ Vienas iš didelių IMI pranašumų – tai, kad sistema padeda įveikti kalbines kliūtis. Net jei klausimas yra gana specifinis, per IMI lengva tiesiogiai susisiekti su atsakingu pareigūnu. Tai, kad už kvalifikacijų pripažinimą atsakingos institucijos naudojasi IMI, naudinga ir patiems paraiškų teikėjams: sumažėjo paraiškų tvarkymo trukmė, be to, nebereikia mokėti jokio mokesčio prašant pažymėjimo kilmės šalyje arba mokėti už dokumentų vertimą. ”

Iris Bublitz
Regioninė Darmštato taryba“ Kasdien tvarkome daugybę pažymėjimų ir kitų dokumentų, išduotų įvairiose valstybėse narėse. Kartais sunku įvertinti, ar tie dokumentai galioja ir ar jie nėra padirbti. Kartą turėjome patikrinti, ar Vengrijoje išduotas pažymėjimas nebuvo padirbtas. Naudodamiesi IMI nustatėme, kas yra mūsų partneris Vengrijoje (šiuo atveju tai buvo Vengrijos inžinierių rūmai), ir su juo susisiekėme. Nusiuntę užklausą su pridėtu dokumentu atsakymą gavome tą pačią dieną! ”

Lenka Zuborova
Slovakijos Respublikos vidaus reikalų ministerija
Verslumo padalinysNetherland
“ Dabar Europos Sąjungoje yra sistema (Vidaus rinkos informacinė sistema), per kurią informacijos užklausos automatiškai išsiunčiamos į reikiamą vietą. Anksčiau laiškus ir užklausas rašėme ranka, šiandien visa tai galime tvarkyti skaitmeniniu būdu. ”

Dr. L.R. Kooij
Karališkosios Nyderlandų gydytojų asociacijos (KNMG) mokymų ir registracijos skyriaus koordinuojantis sekretoriusHungary
“ Esu sužavėta šia sistema ir ypač jos siūlomomis galimybėmis. Kaskart per IMI keičiantis informacija apima puikus jausmas, kad spręsti problemas galime bendraudami su visa Europa. Būtų gerai, jei ateityje IMI vaidmuo būtų dar didesnis, o informacijos mainai per šią sistemą suintensyvėtų. ”

Katalin Kelemen
Vengrijos prekybos licencijavimo tarnyba

   

Informacija atnaujinta: 20-Jul-2010