Navigačný riadok

Portál, na ktorom získate všetky potrebné informácie a vybavíte formality online

Zaujímajú vás nové podnikateľské možnosti alebo chcete rozšíriť svoje podnikanie do iného členského štátu EÚ? Radi by ste začali podnikať vo svojom domovskom štáte? Jednotné kontaktné miesta (JKM) vám v tom pomôžu.

JKM sú portály elektronickej verejnej správy, prostredníctvom ktorých »

  • sa dozviete o pravidlách, právnych predpisoch a formalitách týkajúcich sa poskytovania služieb;
  • môžete vybaviť úradné formality online (predložením požadovaných formulárov žiadostí, súvisiacich dokumentov atď. elektronicky)

Znamená to teda, že už nemusíte navštíviť jednotlivé úrady v rôznych členských štátoch. V každom členskom štáte môžu byť žiadosti vybavené elektronicky, a to prostredníctvom jediného miesta pre vybavenie formalít, teda JKM.

JKM vám pomôžu vyriešiť rôzne praktické záležitosti »

  • Aké povolenia, oznámenia či preukazy sú potrebné na začatie podnikania v jednotlivých členských štátoch EÚ?
  • Čo potrebujem, ak chcem poskytovať svoje služby v zahraničí dočasne?
  • Ako požiadať o povolenie? Ktorý orgán je príslušný na vybavenie mojej žiadosti?
  • Ako postupovať pri vybavení uznania odbornej kvalifikácie?
  • Aké poplatky budem musieť zaplatiť? A v akej výške? Ako dlho trvá vybavenie povolenia?
  • Čo je potrebné napríklad na otvorenie reštaurácie alebo predajne? Aké sú požiadavky, ak chcem poskytovať služby agentúry v cestovnom ruchu v inom štáte bez toho, aby som v ňom mal stálu pobočku?
  • Kde nájdem podrobnejšie poradenstvo a informácie?

Všetky národné jednotné kontaktné miesta sú súčasťou európskej siete EUGO.

Vyberte si krajinu, ktorá vás zaujíma, a budete presmerovaný na jednotné kontaktné miesto v tejto krajine.

Jednotné kontaktné miesta sú portály elektronickej verejnej správy určené podnikateľom v sektore služieb. Všetky členské štáty boli povinné v súlade so smernicou EÚ o službách určiť JKM od decembra roku 2009. Štáty sa však nie sú povinné v rámci JKM zabezpečiť vybavenie daňových záležitostí a sociálneho zabezpečenia. Mnoho krajín však túto možnosť poskytuje a ostatné sú vítané, aby ich v tom nasledovali. Ak potrebujete ďalšie informácie a podnikaní v Európe, navštívte portál Vaša Európa.

  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Belgicko

Belgicko

Portálom ústredného JKM je www.business.belgium.be. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Belgicku. Portál je k dispozícii v angličtine, francúzštine, nemčine a holandčine.

URL www.business.belgium.be DeutschEnglishFrançaisNederlands
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Bulharsko

Bulharsko

Portálom ústredného JKM je http://psc.egov.bg. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Bulharsku. Portál je k dispozícii v bulharčine.

URL http://psc.egov.bg българскиEnglish Možnosť strojového prekladu
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Česká republika

Česká republika

Portálom ústredného JKM je www.businessinfo.cz. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Českej republike. Portál je k dispozícii v češtine, nemčine, španielčine, francúzštine, ruštine a angličtine.

URL www.businessinfo.cz ČeštinaDeutschEnglishespañolfrançais Možnosť strojového prekladu
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Chorvátsko

Chorvátsko

Portálom ústredného JKM je www.psc.hr. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Chorvátsku. Portál je k dispozícii v chorvátčine, angličtine.

URL www.psc.hr EnglishHrvatski Možnosť strojového prekladu
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Cyprus

Cyprus

Portálom ústredného JKM je www.businessincyprus.gov.cy. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb na Cypre. Portál je k dispozícii v gréčtine a angličtine.

URL www.businessincyprus.gov.cy ΕλληνικάEnglish
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Dánsko

Dánsko

Portálom ústredného JKM je www.businessindenmark.dk. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Dánsku. Portál je k dispozícii v angličtine, nemčine, litovčine, poľštine.

URL dansk www.businessindenmark.dk Deutsch English lietuvių kalba polski
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Estónsko

Estónsko

Portálom ústredného JKM je www.eesti.ee. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Estónsku. Portál je k dispozícii v angličtine, estónčine a ruštine.

URL www.eesti.ee Eesti keelEnglishPусский
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Fínsko

Fínsko

Portálom ústredného JKM je www.enterprisefinland.fi. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb vo Fínsku. Portál je k dispozícii v angličtine, fínčine a švédčine.

URL www.enterprisefinland.fi EnglishSuomiSvenska
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Francúzsko

Francúzsko

Portálom ústredného JKM je www.guichet-entreprises.fr. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb vo Francúzsku. Portál je k dispozícii vo francúzštine.

URL www.guichet-entreprises.fr Français Možnosť strojového prekladu
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Grécko

Grécko

Portálom ústredného JKM je www.eu-go.gr. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Grécku. Portál je k dispozícii v gréčtine a čiastočne v angličtine.

URL www.eu-go.gr Ελληνικά English
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Holandsko

Holandsko

Portálom ústredného JKM je Business.gov.nl. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Holandsku. Portál je k dispozícii v holandčine a angličtine.

URL Business.gov.nl EnglishNederlands
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Írsko

Írsko

Portálom ústredného JKM je www.pointofsinglecontact.ie. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Írsku. Portál je k dispozícii v angličtine.

URL www.pointofsinglecontact.ie English Možnosť strojového prekladu
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Island

Island

Portálom ústredného JKM je www.island.is/eugo. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb na Islande. Portál je k dispozícii v islandčine a angličtine.

URL www.island.is/eugo EnglishÍslenska
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Lichtenštajnsko

Lichtenštajnsko

Portálom ústredného JKM je www.llv.li/#/115618/ihre-ansprechpartner. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Lichtenštajnsku. Portál je k dispozícii v nemčine.

URL www.llv.li/#/115618/ihre-ansprechpartner Deutsch
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Litva

Litva

Portálom ústredného JKM je www.verslovartai.lt. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Litve. Portál je k dispozícii v litovčine a angličtine.

URL www.verslovartai.lt EnglishLietuvių kalba
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Lotyšsko

Lotyšsko

Portálom ústredného JKM je www.latvija.lv. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Lotyšsku. Portál je dispozícii v lotyštine a čiastočne v angličtine a ruštine.

URL www.latvija.lv English Latviešu valoda
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Luxembursko

Luxembursko

Portálom ústredného JKM je www.guichet.public.lu. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Luxembursku. Portál je k dispozícii vo francúzštine a angličtine.

URL www.guichet.public.lu DeutschFrançaisEnglish
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Maďarsko

Maďarsko

Portálom ústredného JKM je www.magyarorszag.hu. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Maďarsku. Portál je k dispozícii v maďarčine.

URL www.magyarorszag.hu EnglishMagyar
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Malta

Malta

Portálom ústredného JKM je www.businessfirst.com.mt. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb na Malte. Portál je k dispozícii v maltčine a angličtine.

URL www.businessfirst.com.mt English
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Nemecko

Nemecko

Portálom ústredného JKM je www.dienstleisten-leicht-gemacht.de. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Nemecku. Prostredníctvom tohto portálu môžete navštíviť JKM 16 nemeckých spolkových krajín („Bundesländer“). Portál je k dispozícii v nemčine a angličtine.

URL www.dienstleisten-leicht-gemacht.de DeutschEnglish
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Nórsko

Nórsko

Portálom ústredného JKM je www.altinn.no/no/Starte-og-drive-bedrift/. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Nórsku. Portál je k dispozícii v nórčine a čiastočne v angličtine.

URL www.altinn.no/no/Starte-og-drive-bedrift/ EnglishNorsk
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Poľsko

Poľsko

Portálom ústredného JKM je www.businessinpoland.gov.pl. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Poľsku. Portál je dispozícii v poľštine a čiastočne v angličtine.

URL www.businessinpoland.gov.pl English Polski Možnosť strojového prekladu
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Portugalsko

Portugalsko

Portálom ústredného JKM je bde.portaldocidadao.pt/evo/landingpage.aspx. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Portugalsku. Portál je k dispozícii v portugalčine, španielčine a angličtine.

URL bde.portaldocidadao.pt/evo/landingpage.aspx English español Português
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Rakúsko

Rakúsko

Portálom ústredného JKM je www.eap.gv.at. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Rakúsku. Prostredníctvom tohto portálu môžete navštíviť JKM deviatich rakúskych spolkových krajín („Bundesländer“). Portál je k dispozícii v nemčine.

URL www.eap.gv.at DeutschEnglish
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Rumunsko

Rumunsko

Portálom ústredného JKM je www.edirect.e-guvernare.ro. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Rumunsku. Portál je k dispozícii v rumunčine, angličtine, francúzštine.

URL www.edirect.e-guvernare.ro English français română
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Slovensko

Slovensko

Portálom ústredného JKM je www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_jednotne-kontaktne-miesto-v-sl/. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Slovenskej republike. Portál je k dispozícii v slovenčine a angličtine.

URL www.slovensko.sk/sk/agendy/agenda/_jednotne-kontaktne-miesto-v-sl/ EnglishSlovensky
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Slovinsko

Slovinsko

Portálom ústredného JKM je www.eugo.gov.si. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Slovinsku. Portál je k dispozícii v slovinčine a angličtine.

URL www.eugo.gov.si EnglishSlovenščina
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Španielsko

Španielsko

Portálom ústredného JKM je www.eugo.es. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Španielsku. Portál je k dispozícii v španielčine, portugalčine a angličtine.

URL www.eugo.es EnglishEspañol português
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Spojené kráľovstvo

Spojené kráľovstvo

Portálom ústredného JKM je https://www.gov.uk/ukwelcomes. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Spojenom kráľovstve. Portál je k dispozícii v angličtine.

URL https://www.gov.uk/ukwelcomes English
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Švédsko

Švédsko

Portálom ústredného JKM je www.verksamt.se/eugo. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb vo Švédsku. Portál je k dispozícii vo švédčine a angličtine.

URL www.verksamt.se/eugo EnglishSvenska
  NA ZAČIATOK »NA ZAČIATOK
Taliansko

Taliansko

Portálom ústredného JKM je www.impresainungiorno.gov.it/web/l-impresa-e-l-europa/home/. Pomáha pri začatí podnikania a poskytovaní služieb v Taliansku. Portál je k dispozícii v taliančine a čiastočne v angličtine.

URL www.impresainungiorno.gov.it/web/l-impresa-e-l-europa/home/ EnglishItaliano
Österreich Belgique / België България / Bulgaria Chorvátsko Κύπρος - Kypros Česká republika Danmark Eesti Suomi / Finland France Deutschland Ελλάδα - Ellada Magyarország Ireland / Eire Italia Latvija Lietuva Luxembourg Malta Nederland Polska Portugal România Slovensko Slovenija España Sverige United Kingdom Ísland Liechtenstein Norge
Österreich
Rakúsko
Belgique / België
Belgicko
България / Bulgaria
Bulharsko
Hrvatska
Chorvátsko
Κύπρος - Kypros
Cyprus
Česká republika
Česká republika
Danmark
Dánsko
Eesti
Estónsko
Suomi / Finland
Fínsko
France
Francúzsko
Deutschland
Nemecko
Ελλάδα - Ellada
Grécko
Magyarország
Maďarsko
Ireland / Eire
Írsko
Italia
Taliansko
Latvija
Lotyšsko
Lietuva
Litva
Luxembourg
Luxembursko
Malta
Malta
Nederland
Holandsko
Polska
Poľsko
Portugal
Portugalsko
România
Rumunsko
Slovensko
Slovensko
Slovenija
Slovinsko
España
Španielsko
Sverige
Švédsko
United Kingdom
Spojené kráľovstvo
Ísland
Island
Liechtenstein
Lichtenštajnsko
Norge
Nórsko