Ścieżka nawigacji

Uzyskaj wszystkie potrzebne informacje i dopełnij niezbędnych formalności w internecie

Zastanawiasz się nad założeniem firmy lub chcesz rozszerzyć działalność swojego przedsiębiorstwa na inny kraj UE? A może chcesz rozpocząć działalność gospodarczą w swoim kraju? W każdym z tych przypadków możesz zwrócić się do pojedynczych punktów kontaktowych.

Są to portale administracji elektronicznej uruchomione przez władze poszczególnych krajów. Na ich stronach możesz »

  • znaleźć informacje na temat procedur, których musisz dopełnić, aby prowadzić działalność usługową, i przepisów, jakie mają do niej zastosowanie
  • załatwić online wszelkie formalności administracyjne: odpowiednie formularze wraz z wymaganymi dokumentami możesz złożyć drogą elektroniczną

Dzięki temu nie musisz już kontaktować się osobno z poszczególnymi urzędami w różnych krajach UE. W całej UE wnioski rozpatrywane są teraz online – poprzez pojedyncze punkty kontaktowe.

Punkty te służą przydatnymi wskazówkami na temat wielu różnych kwestii »

  • Jakich zaświadczeń lub pozwoleń potrzebuję, by założyć firmę w jednym z krajów UE?
  • Co muszę zrobić, by móc czasowo świadczyć usługi za granicą?
  • Jak uzyskać zezwolenie na prowadzenie działalności? Jaki urząd rozpatruje wnioski w tej sprawie?
  • Jak uzyskać uznanie moich kwalifikacji zawodowych?
  • Czy załatwienie formalności wiąże się z jakimiś opłatami? Jeśli tak, ile one wynoszą? Jak długo trzeba czekać na zezwolenie?
  • Jakie formalności muszę spełnić, jeśli chcę np. otworzyć sklep lub restaurację? Co muszę zrobić, żeby pracować jako pośrednik turystyczny w innym kraju bez zakładania tam własnej firmy?
  • Gdzie mogę uzyskać więcej informacji i porad?

Wszystkie pojedyncze punkty kontaktowe wchodzą w skład europejskiej sieci EUGO.

Kliknij na kraj, którego dotyczą Twoje pytania, a zostaniesz przekierowany na stronę właściwego punktu kontaktowego.

Pojedyncze punkty kontaktowe to portale administracji elektronicznej przeznaczone dla usługodawców. Na mocy unijnej dyrektywy usługowej od grudnia 2009 r. punkty takie muszą funkcjonować we wszystkich państwach członkowskich. Kraje UE nie zostały zobowiązane do tego, by ich punkty kontaktowe obejmowały również procedury podatkowe i te związane z zabezpieczeniem społecznym. Wiele krajów wprowadziło jednak taką możliwość, a pozostałe zostały do tego zachęcone. Więcej informacji na temat prowadzenia działalności gospodarczej w Europie można znaleźć na stronach portalu Twoja Europa.

  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Austria

Austria

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.eap.gv.at. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Austrii. Znajdują się tam również linki do 9 regionalnych punktów obejmujących poszczególne kraje związkowe Austrii (Bundesländer). Portal dostępny jest w języku niemieckim.

URL www.eap.gv.at DeutschEnglish
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Belgia

Belgia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.business.belgium.be. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Belgii. Jest dostępny w językach: francuskim, niemieckim, niderlandzkim i angielskim.

URL www.business.belgium.be DeutschEnglishFrançaisNederlands
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Bułgaria

Bułgaria

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: http://psc.egov.bg. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Bułgarii. Jest dostępny w języku bułgarskim.

URL http://psc.egov.bg българскиEnglish Funkcja tłumaczenia automatycznego dostępna
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Chorwacja

Chorwacja

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.psc.hr. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Chorwacji. Portal jest dostępny w języku chorwackim i angielskim.

URL www.psc.hr EnglishHrvatski Funkcja tłumaczenia automatycznego dostępna
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Cypr

Cypr

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.businessincyprus.gov.cy. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej na Cyprze. Jest dostępny w językach: greckim i angielskim.

URL www.businessincyprus.gov.cy ΕλληνικάEnglish
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Czechy

Czechy

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.businessinfo.cz. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Czechach. Jest dostępny w językach: czeskim, niemieckim, hiszpańskim, francuskim, rosyjskim i angielskim.

URL www.businessinfo.cz ČeštinaDeutschEnglishespañolfrançais Funkcja tłumaczenia automatycznego dostępna
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Dania

Dania

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.businessindenmark.dk. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Danii. Jest dostępny w języku angielskim, niemieckim, litewskim, polskim.

URL www.businessindenmark.dk danskDeutsch English lietuvių kalba polski
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Estonia

Estonia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.eesti.ee. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Estonii. Jest dostępny w językach: estońskim, angielskim i rosyjskim.

URL www.eesti.ee Eesti keelEnglishPусский
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Finlandia

Finlandia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.suomi.fi/company. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Finlandii. Jest dostępny w językach: fińskim, szwedzkim i angielskim.

URL www.suomi.fi/company EnglishSuomiSvenska
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Francja

Francja

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.guichet-entreprises.fr. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej we Francji. Jest dostępny w języku francuskim.

URL www.guichet-entreprises.fr Français Funkcja tłumaczenia automatycznego dostępna
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Grecja

Grecja

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.eu-go.gr. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Grecji. Jest dostępny w języku greckim i częściowo w języku angielskim.

URL www.eu-go.gr Ελληνικά English
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Hiszpania

Hiszpania

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.eugo.es. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Hiszpanii. Jest dostępny w językach: hiszpańskim, portugalskim i angielskim.

URL www.eugo.es EnglishEspañol português
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Holandia

Holandia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: Business.gov.nl. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Holandii. Jest dostępny w językach: niderlandzkim i angielskim.

URL Business.gov.nl EnglishNederlands
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Irlandia

Irlandia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.pointofsinglecontact.ie. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Irlandii. Jest dostępny w języku angielskim.

URL www.pointofsinglecontact.ie English Funkcja tłumaczenia automatycznego dostępna
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Islandia

Islandia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.island.is/eugo. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Islandii. Jest dostępny w językach: islandzkim i angielskim.

URL www.island.is/eugo EnglishÍslenska
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Liechtenstein

Liechtenstein

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.llv.li/#/115618/ihre-ansprechpartner. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Liechtensteinie. Jest dostępny w języku niemieckim.

URL www.llv.li/#/115618/ihre-ansprechpartner Deutsch
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Litwa

Litwa

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.verslovartai.lt. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej na Litwie. Jest dostępny w językach: litewskim i angielskim.

URL www.verslovartai.lt EnglishLietuvių kalba
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Łotwa

Łotwa

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.latvija.lv. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej na Łotwie. Jest dostępny w języku łotewskim i częściowo w językach angielskim i rosyjskim.

URL www.latvija.lv English Latviešu valoda
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Luksemburg

Luksemburg

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.guichet.public.lu. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Luksemburgu. Jest dostępny w językach: francuskim i angielskim.

URL www.guichet.public.lu DeutschFrançaisEnglish
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Malta

Malta

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.businessfirst.com.mt. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej na Malcie. Jest dostępny w językach: maltańskim i angielskim.

URL www.businessfirst.com.mt English
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Niemcy

Niemcy

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.bmwi-wegweiser.de/start/. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Niemczech. Znajdują się tam również linki do 16 regionalnych punktów obejmujących poszczególne kraje związkowe Niemiec (Bundesländer). Portal jest dostępny w językach: niemieckim i angielskim.

URL www.bmwi-wegweiser.de/start/ DeutschEnglish
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Norwegia

Norwegia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.altinn.no/no/Starte-og-drive-bedrift/. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Norwegii. Jest dostępny w języku norweskim i częściowo w języku angielskim.

URL www.altinn.no/no/Starte-og-drive-bedrift/ EnglishNorsk
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Polska

Polska

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.businessinpoland.gov.pl. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Polsce. Jest dostępny w języku polskim i częściowo w języku angielskim.

URL www.businessinpoland.gov.pl English Polski Funkcja tłumaczenia automatycznego dostępna
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Portugalia

Portugalia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: bde.portaldocidadao.pt/evo/landingpage.aspx. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Portugalii. Jest dostępny w językach: portugalskim, hiszpańskim i angielskim.

URL bde.portaldocidadao.pt/evo/landingpage.aspx English español Português
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Rumunia

Rumunia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.edirect.e-guvernare.ro. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Rumunii. Jest dostępny w języku rumuńskim, angielskim, francuskim.

URL www.edirect.e-guvernare.ro English français română
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Słowacja

Słowacja

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.slovensko.sk/en/title. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej na Słowacji. Jest dostępny w językach: słowackim i angielskim.

URL www.slovensko.sk/en/title EnglishSlovensky
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Słowenia

Słowenia

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.eugo.gov.si. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Słowenii. Jest dostępny w językach: słoweńskim i angielskim.

URL www.eugo.gov.si EnglishSlovenščina
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Szwecja

Szwecja

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.verksamt.se/eugo. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Szwecji. Jest dostępny w językach: szwedzkim i angielskim.

URL www.verksamt.se/eugo EnglishSvenska
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Węgry

Węgry

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.magyarorszag.hu. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej na Węgrzech. Jest dostępny w języku węgierskim.

URL www.magyarorszag.hu EnglishMagyar
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Wielka Brytania

Wielka Brytania

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: https://www.gov.uk/ukwelcomes. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej w Wielkiej Brytanii. Jest dostępny w języku angielskim.

URL https://www.gov.uk/ukwelcomes English
  POCZĄTEK STRONY »POCZĄTEK STRONY
Włochy

Włochy

Główny pojedynczy punkt kontaktowy to: www.impresainungiorno.gov.it/web/l-impresa-e-l-europa/home/. W tym portalu można uzyskać pomoc w zakładaniu firmy lub prowadzeniu działalności usługowej we Włoszech. Jest dostępny w języku włoskim i częściowo w języku angielskim.

URL www.impresainungiorno.gov.it/web/l-impresa-e-l-europa/home/ EnglishItaliano
Österreich Belgique / België България / Bulgaria Chorwacja Κύπρος - Kypros Česká republika Danmark Eesti Suomi / Finland France Deutschland Ελλάδα - Ellada Magyarország Ireland / Eire Italia Latvija Lietuva Luxembourg Malta Nederland Polska Portugal România Slovensko Slovenija España Sverige United Kingdom Ísland Liechtenstein Norge
Österreich
Austria
Belgique / België
Belgia
България / Bulgaria
Bułgaria
Hrvatska
Chorwacja
Κύπρος - Kypros
Cypr
Česká republika
Czechy
Danmark
Dania
Eesti
Estonia
Suomi / Finland
Finlandia
France
Francja
Deutschland
Niemcy
Ελλάδα - Ellada
Grecja
Magyarország
Węgry
Ireland / Eire
Irlandia
Italia
Włochy
Latvija
Łotwa
Lietuva
Litwa
Luxembourg
Luksemburg
Malta
Malta
Nederland
Holandia
Polska
Polska
Portugal
Portugalia
România
Rumunia
Slovensko
Słowacja
Slovenija
Słowenia
España
Hiszpania
Sverige
Szwecja
United Kingdom
Wielka Brytania
Ísland
Islandia
Liechtenstein
Liechtenstein
Norge
Norwegia