Cesta

Obstarejte si potřebné informace a vyřiďte všechny formality přes internet

Hledáte nové obchodní příležitosti? Chcete rozšířit své podnikání do jiné země EU? Nebo teprve přemýšlíte o založení vlastního podniku? Pak jsou tu pro vás tzv. jednotná kontaktní místa.

Jedná se o internetové portály elektronické správy, které umožňují »

  • nacházet informace o pravidlech, předpisech a formalitách, jež se na poskytování služeb vztahují
  • vyřídit administrativní postupy on-line (a to tak, že potřebné žádosti a podpůrné doklady předložíte v elektronické formě)

Již nemusíte obcházet jednotlivé úřady v různých zemích. V každé zemi EU lze nyní vyřizovat žádosti on-line, a to prostřednictvím jednoho kontaktního místa.

Jednotná kontaktní místa vám pomohou zodpovědět širokou škálu praktických otázek »

  • Jaké povolení či prohlášení potřebuji k tomu, abych mohl(a) začít podnikat v jiné zemi Unie?
  • Co musím udělat, jestliže chci nabízet služby v zahraničí dočasně?
  • Jak mám požádat o povolení k podnikání? Která organizace je odpovědná za vyřízení mé žádosti?
  • Kde mi uznají mou odbornou kvalifikaci?
  • Budu muset uhradit nějaké poplatky? Pokud ano, v jaké výši? Jak dlouho potrvá, než povolení k podnikání dostanu?
  • Co potřebuji k tomu, abych mohl(a) třeba otevřít restauraci či obchod nebo pracovat jako poskytovatel(ka) služeb cestovního ruchu v jiné zemi, aniž bych v této zemi zřizoval(a) stálou pobočku?
  • Kam se mohu obrátit o radu a další informace?

Všechna jednotná kontaktní místa jsou součástí evropské sítě EUGO.

Vyberte si zemi, která vás zajímá, a budete přesměrováni na příslušné jednotné kontaktní místo.

Jednotná kontaktní místa jsou portály elektronické správy pro podnikatele působící v odvětví služeb. Jak je uvedeno ve směrnici EU o službách, musí od prosince 2009 takové místo existovat v každé zemi Unie. Členské státy EU nemají právní povinnost prostřednictvím těchto míst zajišťovat daňové postupy ani sociální zabezpečení. Mnoho zemí EU však již tuto možnost nabízí a ostatní jsou vybízeny, aby tak také učinily. Pokud potřebujete se o podnikání v Evropě dozvědět více, podívejte se na portál Vaše Evropa.

  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Belgie

Belgie

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.business.belgium.be. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Belgii. Portál je k dispozici v angličtině, francouzštině, němčině a nizozemštině.

URL www.business.belgium.be DeutschEnglishFrançaisNederlands
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Bulharsko

Bulharsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je http://psc.egov.bg. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Bulharsku. Portál je k dispozici v bulharštině.

URL http://psc.egov.bg българскиEnglish K dispozici je strojový překlad
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Česká republika

Česká republika

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.businessinfo.cz. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Česku. Portál je k dispozici v češtině, angličtině, němčina, španělština, francouzština a ruštině.

URL www.businessinfo.cz ČeštinaDeutschEnglishespañolfrançais K dispozici je strojový překlad
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Croatia

Chorvatsko

www.psc.hr je portál jednotného kontaktního místa. Poskytuje informace užitečné pro ty, kteří chtějí Chorvatsku začít podnikat nebo poskytovat služby. Portál je k dispozici v chorvatštině.

URL www.psc.hr EnglishHrvatski
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Dánsko

Dánsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.businessindenmark.dk. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Dánsku. Portál je k dispozici v angličtině.

URL www.businessindenmark.dk danskDeutschEnglishlietuvių kalbapolski
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Estonsko

Estonsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.eesti.ee. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Estonsku. Portál je k dispozici v angličtině, estonštině a ruštině.

URL www.eesti.ee Eesti keelEnglishPусский
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Finsko

Finsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.suomi.fi/company. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby ve Finsku. Portál je k dispozici v angličtině, finštině a švédštině.

URL www.suomi.fi/company EnglishSuomiSvenska
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Francie

Francie

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.guichet-entreprises.fr. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby ve Francii. Portál je k dispozici ve francouzštině.

URL www.guichet-entreprises.fr Français K dispozici je strojový překlad
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Irsko

Irsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.pointofsinglecontact.ie. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Irsku. Portál je k dispozici v angličtině.

URL www.pointofsinglecontact.ie English K dispozici je strojový překlad
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Island

Island

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.island.is/eugo. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby na Islandu. Portál je k dispozici v islandštině a angličtině.

URL www.island.is/eugo EnglishÍslenska
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Itálie

Itálie

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.impresainungiorno.gov.it/web/l-impresa-e-l-europa/home/. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Itálii. Portál je k dispozici v italštině a částečně v angličtině.

URL EnglishItaliano
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Kypr

Kypr

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.businessincyprus.gov.cy. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby na Kypru. Portál je k dispozici v řečtině a angličtině.

URL www.businessincyprus.gov.cy Ελληνικά English
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Lichtenštejnsko

Lichtenštejnsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.llv.li/#/115618/ihre-ansprechpartner. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Lichtenštejnsku. Portál je k dispozici v němčině.

URL www.llv.li/#/115618/ihre-ansprechpartner Deutsch
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Litva

Litva

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.verslovartai.lt. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Litvě. Portál je k dispozici v litevštině a angličtině.

URL www.verslovartai.lt EnglishLietuvių kalba
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Lotyšsko

Lotyšsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.latvija.lv. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Lotyšsku. Portál je k dispozici v lotyštině a částečně v angličtině a ruštině.

URL www.latvija.lv English Latviešu valoda
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Lucembursko

Lucembursko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.guichet.public.lu. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Lucembursku. Portál je k dispozici ve francouzštině a angličtině.

URL www.guichet.public.lu DeutschFrançaisEnglish
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Maďarsko

Maďarsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.magyarorszag.hu. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Maďarsku. Portál je k dispozici v maďarštině.

URL www.magyarorszag.hu EnglishMagyar
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Malta

Malta

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.gov.mt. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby na Maltě. Portál je k dispozici v maltštině a angličtině.

URL www.businessfirst.com.mt English
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Německo

Německo

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.bmwi-wegweiser.de/start/. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Německu. Prostřednictvím tohoto portálu získáte přístup ke kontaktním místům ve všech 16 německých spolkových zemích. Portál je k dispozici v němčině a angličtině.

URL www.bmwi-wegweiser.de/start/ DeutschEnglish
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Nizozemsko

Nizozemsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je Business.gov.nl. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Nizozemsku. Portál je k dispozici v nizozemštině a angličtině.

URL Business.gov.nl EnglishNederlands
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Norsko

Norsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.altinn.no/no/Starte-og-drive-bedrift/. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Norsku. Portál je k dispozici v norštině a částečně v angličtině.

URL www.altinn.no/no/Starte-og-drive-bedrift/ EnglishNorsk
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Polsko

Polsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.businessinpoland.gov.pl. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Polsku. Portál je k dispozici v polštině a částečně v angličtině.

URL www.businessinpoland.gov.pl English Polski K dispozici je strojový překlad
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Portugalsko

Portugalsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je bde.portaldocidadao.pt/evo/landingpage.aspx. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Portugalsku. Portál je k dispozici v portugalštině, angličtině a španělština.

URL bde.portaldocidadao.pt/evo/landingpage.aspx EnglishespañolPortuguês
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Rakousko

Rakousko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.eap.gv.at. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Rakousku. Prostřednictvím tohoto portálu získáte přístup ke kontaktním místům ve všech 9 rakouských spolkových zemích. Portál je k dispozici v němčině.

URL www.eap.gv.at DeutschEnglish
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Řecko

Řecko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.eu-go.gr. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Řecku. Portál je k dispozici v řečtině a částečně v angličtině.

URL www.eu-go.gr Ελληνικά English
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Rumunsko

Rumunsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.edirect.e-guvernare.ro. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby v Rumunsku. Portál je k dispozici v rumunštině, angličtina, francouzština.

URL www.edirect.e-guvernare.ro English français română
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Slovensko

Slovenská republika

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.slovensko.sk/en/title. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby na Slovensku. Portál je k dispozici ve slovenštině a angličtině.

URL www.slovensko.sk/en/title EnglishSlovensky
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Slovinsko

Slovinsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.eugo.gov.si. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby ve Slovinsku. Portál je k dispozici ve slovinštině a angličtině.

URL www.eugo.gov.si EnglishSlovenščina
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Španělsko

Španělsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.eugo.es. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby ve Španělsku. Portál je k dispozici ve španělštině, angličtině a portugalština.

URL www.eugo.es www.eugo.es EnglishEspañol português
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Spojené království

Spojené království

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je https://www.gov.uk/ukwelcomes. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby ve Spojeném království. Portál je k dispozici v angličtině.

URL https://www.gov.uk/ukwelcomes English
  ZAČÁTEK STRÁNKY »ZAČÁTEK STRÁNKY
Švédsko

Švédsko

Hlavním portálem jednotného kontaktního místa je www.verksamt.se/eugo. Nejdete tu informace o tom, jak začít podnikat nebo poskytovat služby ve Švédsku. Portál je k dispozici ve švédštině a angličtině.

URL www.verksamt.se/eugo EnglishSvenska
Österreich Belgique / België България / Bulgaria Chorvatsko Κύπρος - Kypros Česká republika Danmark Eesti Suomi / Finland France Deutschland Ελλάδα - Ellada Magyarország Ireland / Eire Italia Latvija Lietuva Luxembourg Malta Nederland Polska Portugal România Slovensko Slovenija España Sverige United Kingdom Ísland Liechtenstein Norge
Österreich
Rakousko
Belgique / België
Belgie
България / Bulgaria
Bulharsko
Hrvatska
Chorvatsko
Κύπρος - Kypros
Kypr
Česká republika
Česká republika
Danmark
Dánsko
Eesti
Estonsko
Suomi / Finland
Finsko
France
Francie
Deutschland
Německo
Ελλάδα - Ellada
Řecko
Magyarország
Maďarsko
Ireland / Eire
Irsko
Italia
Itálie
Latvija
Lotyšsko
Lietuva
Litva
Luxembourg
Lucembursko
Malta
Malta
Nederland
Nizozemsko
Polska
Polsko
Portugal
Portugalsko
România
Rumunsko
Slovensko
Slovensko
Slovenija
Slovinsko
España
Španělsko
Sverige
Švédsko
United Kingdom
Spojené království
Ísland
Island
Liechtenstein
Lichtenštejnsko
Norge
Norsko