Tabaka

ES pretsmēķēšanas kampaņas

26 % eiropiešu smēķē, kaut arī smēķēšana Eiropas Savienībā ir galvenais mirstības un slimību cēlonis, ko tomēr varētu novērst. 59 % smēķētāju ir mēģinājuši atmest šo kaitīgo ieradumu, un 20 % tas tiešām ir izdevies.

Papildus tabakas kontroles politikai plašākā nozīmē Eiropas Komisija jau ilgus gadus ir veikusi lielu darbu, lai cilvēkus pārliecinātu nesākt smēķēt vai palīdzētu viņiem smēķēšanu atmest.

Pēdējos gados ir organizētas vairākas iniciatīvas, lai samazinātu tabakas izstrādājumu patēriņu Eiropā. Smēķēšanas kopējās izmaksas, ko nākas segt sabiedrībai, 2009. gadā bija 544 miljardi eiro . Līdz ar to katrs smēķētājs, kurš atmet smēķēšanu, palīdz atvieglot finansiālo slogu, kas nomāc ES veselības aprūpes sistēmu un ekonomiku.

“Beidz smēķēt — sāc augstāk mērķēt” (2014–2016)

Pēdējā ES kampaņa “Beidz smēķēt — sāc augstāk mērķēt”  centās pārliecināt 25–34 gadus vecos smēķētājus atteikties no šī kaitīgā ieraduma, pārliecinot viņus par nesmēķētāju dzīvesveida priekšrocībām un piedāvājot rīkus, kas palīdzētu to izdarīt. Tie, kas nolemj atmest smēķēšanu, var rēķināties ar veselības un pašsajūtas uzlabošanos, ietaupītu naudu un beigu beigās labāku dzīves kvalitāti.

“Beidz smēķēt — sāc augstāk mērķēt” (2011–2013)

Iepriekšējā ES kampaņa “Beidz smēķēt — sāc augstāk mērķēt”  mudināja cilvēkus atmest smēķēšanu un palīdzēja viņiem to izdarīt. Tā pievērsa sabiedrības uzmanību tabakas kaitīgajai ietekmei un sekmēja virzību uz Eiropas Komisijas ilgtermiņa mērķi, proti, no tabakas brīvu Eiropu.

“HELP — par dzīvi bez tabakas” (2005–2010)

Kampaņā “HELP — par dzīvi bez tabakas ” (2005–2010) uzsvars tika likts uz smēķēšanas prevenciju, atmešanu un pasīvās smēķēšanas novēršanu. Tās mērķauditorija bija 15–25 gadus veci Eiropas jaunieši.