Kampanie antynikotynowe UE

29 proc. Europejczyków pali papierosy, a palenie wciąż jest w UE najważniejszą przyczyną chorób i śmierci, którym można zapobiec. W ciągu ostatniego roku 31 proc. palaczy podjęło próbę zerwania z nałogiem.

Komisja Europejska od lat kontroluje wyroby tytoniowe, zapobiega paleniu i zachęca do zerwania z nałogiem.

W ciągu ostatnich lat przeprowadziła szereg kampanii, których celem jest rozwiązanie problemów związanych z paleniem w całej Europie.

„Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma” (2011-2013)

Logo

Grupa docelowa

Palacze w wieku od 25 do 34 lat (czyli 28 milionów Europejczyków)

Cele

  • Zachęcić palaczy do rzucenia palenia i pomóc im w podjęciu tego wyzwania
  • Informować o zagrożeniach wynikających z palenia tytoniu
  • Przyczynić się do realizacji długoterminowego celu Komisji Europejskiej, jakim jest uwolnienie Europy od dymu papierosowego

Pomoc w Internecie

Jednym z najważniejszych elementów kampanii „Eks-palacze. Nic ich nie zatrzyma” był iCoach, internetowa aplikacja, która pomaga palaczom zerwać z nałogiem w swoim własnym tempie od razu lub w najbliższej przyszłości.

Aplikacja iCoach jest wciąż dostępna bezpłatnie we wszystkich językach na stronach krajowych na Facebooku. Analizuje ona przyzwyczajenia palaczy i codziennie udziela im indywidualnych porad.

iCoach na urządzenia przenośne

Link do aplikacji na urządzenia przenośne Aplikacja mobilnaKod QR łączący z aplikacją
Kod QR

Aktualności i wydarzenia

W ramach kampanii w poszczególnych krajach odbędą się również imprezy otwarte oraz przeznaczone dla prasy Wybierz wersję językową tego linka English (en) .

Dane i wykresy

Wykresy

Wideoklipy z 2013 roku

SiostraSynTata
Moja siostraMój synMój tata

UE i FC Barcelona łączą siły w walce z paleniem

„Rzuć palenie z Barçą”

„Help — Życie bez tytoniu” (2005-2010)

Poprzednia kampania poświęcona temu problemowi „HELP – For a life without tobacco”, realizowana w latach 2005−2010, skierowana była do osób w przedziale wiekowym 15−25 lat, a jej tematami były profilaktyka, zrywanie z nałogiem oraz palenie bierne.