Politika

Skrīninga mērķis ir identificēt cilvēkus, kuri var saslimt ar kādu slimību. Skrīninga programmas plaši izmanto, piemēram, vēža profilaksē un pirmsdzemdību un jaundzimušo medicīniskajā aprūpē.

Veselību ietekmē arī ģenētiski faktori. Paredzams, ka genomika kļūs arvien nozīmīgāka, jo gandrīz katrai slimībai ir iedzimtas un/vai vēlāk iegūtas ģenētiskas komponentes.

Vēža skrīnings

Komisija atbalsta krūts, dzemdes kakla un kolorektālā vēža skrīninga ES programmu Izvēlieties saites tulkojumu English (en) izstrādi.

Pirmsdzemdību skrīnigs

Politika pirmsdzemdību skrīninga jomā dažādās Eiropas valstīs ir atšķirīga (plašāk ES ziņojumā par pirmsdzemdību veselības aprūpipdf).

ES iecerēts īstenot projektu, kurā izvērtēs dažādas skrīninga metodes, kuras ļauj pārbaudīt, vai jaundzimušajiem nav kāda reta slimība.

Sabiedrības veselības genomika

ES veselības aizsardzības stratēģija ietekmē arī sabiedrības veselības genomikas nākotni Izvēlieties saites tulkojumu български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) , jo stratēģijā ietilpst svarīgas jomas, kurās ir jāņem vērā ar cilvēku genomu saistītās zināšanas un tehnoloģijas.