Politika

V dnešnej Európe súvisí so stravou a telesnou aktivitou 6 zo 7 hlavných rizikových faktorov vedúcich k predčasnej smrti (krvný tlak, cholesterol, index telesnej hmotnosti, nedostatočná konzumácia ovocia a zeleniny, nedostatok telesnej aktivity a nadmerná konzumácia alkoholu).

Mimoriadne znepokojivý je rastúci počet ľudí trpiacich nadváhou alebo obezitou. Európska komisia zastáva integrovaný prístup, v rámci ktorého sa na jej aktivitách podieľajú zainteresované strany na miestnej, regionálnej, národnej a európskej úrovni.

Stratégia

Návrhy uvedené v bielej knihe o stratégii riešenia zdravotných problémov súvisiacich s výživou, nadváhou a obezitou v Európe  Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu English (en) by mali prispieť k zníženiu rizík spojených s nesprávnou výživou a obmedzenou telesnou aktivitou v Európskej únii.

Koordinácia

Propagácia a podpora

Komisia financuje prostredníctvom svojho programu v oblasti verejného zdravia Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) viacero iniciatív zameraných na stravovanie a telesnú aktivitu.

Informácie

Zdravotné ukazovatele týkajúce sa výživy Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)