Politika

Šest ze sedmi nejrizikovějších faktorů způsobujících v Evropě předčasné úmrtí (vysoký krevní tlak, cholesterol, BMI, nedostatečný příjem ovoce a zeleniny, nízká fyzická aktivita a nadměrné užívání alkoholu) přímo souvisí s tím, co jíme, co pijeme a kolik máme pohybu.

Znepokojující je především rostoucí nadváha a obezita osob v celé Evropě. Evropská komise podporuje ucelený přístup k problematice s účastí zainteresovaných stran na místní, regionální, vnitrostátní a evropské úrovni.

Strategie

Bílá kniha Komise Strategie pro Evropu týkající se zdravotních problémů souvisejících s výživou, nadváhou a obezitou Vybrat překlad k předcházejícímu odkazu English (en) se snaží přispět ke snížení rizik souvisejících se špatnou výživou a omezenou fyzickou aktivitou v Evropské unii.

Koordinace

Podpora a šíření

Prostřednictvím svého programu v oblasti veřejného zdraví  Vybrat překlad k předcházejícímu odkazu български (bg) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) Komise financuje několik iniciativ zabývajících se výživou a fyzickou aktivitou.

Informace

Zdravotní ukazatele týkající se výživy Vybrat překlad k předcházejícímu odkazu български (bg) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv)