Politika

Laba garīgā veselība ir ne vien faktors, kas uzlabo dzīves kvalitāti mums katram individuāli, bet arī kļūst par aizvien nozīmīgāku ekonomikas izaugsmes un sociālās attīstības priekšnoteikumu Eiropā. Visi šie aspekti uzskatāmi par svarīgiem ES politikas mērķiem.

Pasākumi garīgās veselības jomā

Ar šiem jautājumiem nodarbojas vairākos līmeņos:

ES rīkota apspriešana

Eiropas Komisija 2005. gada novembrī publicēja zaļo grāmatu “Iedzīvotāju garīgās veselības veicināšana. Ceļā uz garīgās veselības stratēģiju ES”pdf(327 KB) Izvēlieties saites tulkojumu čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) . Tā bija pirmā ES reakcija uz PVO deklarāciju par garīgo veselību Eiropā.

Minētā dokumenta mērķis bija sākt diskusiju ar plašu ieinteresēto personu loku.

Eiropas pakts par garīgo veselību

Turpinot procesu, kas aizsākās ar minēto zaļo grāmatu, 2008. gada 13. jūnijā notika ES garīgās veselības konference Izvēlieties saites tulkojumu English (en) . Tās rezultātā tapa Eiropas pakts par garīgo veselību un labsajūtupdf(239 KB) Izvēlieties saites tulkojumu български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) eesti keel (et) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) .

Pārstāvētās valstis, organizācijas un ieinteresētās personas ir aicinātas apliecināt atbalstu minētajam paktam Izvēlieties saites tulkojumu English (en) .

Pakta par garīgo veselību īstenošana

Svarīgākā pakta īstenošanas metode ir konferences par piecām prioritātēm Izvēlieties saites tulkojumu English (en) .

Konferenču rezultātus publicēs datubāzē “EU Compass” Izvēlieties saites tulkojumu English (en) .

Lai īstenotu paktu, Komisija sadarbojas ar dalībvalstu ekspertu grupu garīgās veselības un labsajūtas jomā Izvēlieties saites tulkojumu English (en) .

2013. gadā ar ES veselības aizsardzības programmas finansiālu atbalstu tika sākta kopīga rīcība garīgās veselības un labsajūtas jomā.