Mirtingumas

Pagrindinės mirties priežastys ES yra:

  • širdies ir kraujagyslių ligos,
  • vėžys,
  • kvėpavimo takų ligos.

Šioms ligoms dažnai galima užkirsti kelią. Tai reiškia, kad turint patikimus mirties priežasčių duomenis galima tobulinti sveikatos politiką, skatinti sveikatingumą ir mažinti skirtumus sveikatos priežiūros srityje.

Europos Komisijos uždavinys yra suteikti politikos formuotojams ir visuomenei naudingas mirtingumo statistikos stebėjimo priemones.

Šaltiniai

Informacija apie mirties priežastis Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) imama iš Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) mirties liudijimų duomenų bazės. Eurostatas renka šalių ir regionų duomenis ir susijusią statistiką skelbia naudodamasis PSO tarptautine ligų klasifikacija (TLK).

Eurostato duomenys

Eurostatas parengė dažniausių mirties priežasčių sąrašą, į kurį iš TLK įtraukė 65 ligas. Be paprasto mirtingumo statistikos, Eurostatas skelbia:

ES finansavimas geresnei analizei

Komisijos finansuojamais projektais, skirtais pagerinti mirties priežasčių analizę Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) , siekiama:

  • automatizuoti duomenų rinkimą
  • parengti rodiklius, kuriais ES lygmeniu būtų standartizuojami mirtingumo duomenys ir nustatomi skirtumai sveikatos priežiūros srityje.