Poliitika

ELi tervishoiustrateegia raames on komisjon loonud mitmeid rühmi ja struktuure, et aidata kodanikel, huvirühmadel ja organisatsioonidel aktiivselt osaleda tervishoiuvaldkonnaga seotud ELi tegevuses.

Strateegia

ELi tervishoiustrateegias aastateks 2008–2013 Valige lingiga seotud tõlked български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) italiano (it) latviešu valoda (lv) lietuvių kalba (lt) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) määratletakse valdkonnad, kus ELi liikmesriikidel ei ole võimalik tõhusalt omaette tegutseda ning kus ELi tasandil tehtav koostöö annaks täiendavat väärtust.

Kodanikuühiskonna osalemisel otsuste tegemise protsessis ning tema mõjul sellele on strateegia eesmärkide saavutamisel täita oluline roll.

Rakendamine

ELi tervisefoorumi laadsete struktuuride kasutamisega julgustab komisjon kõiki sidusrühmi ning piirkondlikke ja kohalikke organisatsioone osalema nende meetmete väljatöötamises ja rakendamises, mis võetakse Euroopa kodanike tervise kaitsmiseks ning selle parandamiseks.