Pagrindiniai Europos sveikatos rodikliai (ECHI)

Sveikatos rodikliai – tai sveikatos būklės, ją lemiančių veiksnių ir sveikatos priežiūros ES valstybėse narėseduomenų rinkiniai (lentelės, diagramos, žemėlapiai). Jais remiantis galima stebėti ir lyginti padėtį bei formuoti politiką.

Sveikatos rodiklių rūšys

Iš visų 88 pagrindinių Europos sveikatos rodiklių daugiau kaip 50 sveikatos rodiklių Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) duomenys jau yra ir jie gana palyginami. Jie suskirstyti į toliau nurodytas kategorijas. Kai taikytina, duomenys suskirstyti pagal lytį ir amžių, socialinę ir ekonominę padėtį bei regionus.

KategorijaPavyzdžiai
Demografinė, socialinė ir ekonominė padėtisGyventojų skaičius, gimstamumas, bendras nedarbo lygis
Sveikatos būklėKūdikių mirtingumas, ŽIV ir AIDS, sužalojimai kelių eismo įvykiuose
Sveikatą lemiantys veiksniaiNuolat rūkantys asmenys, vaisių suvartojimas ir galimybės jų gauti
Intervencinės sveikatos apsaugos priemonės: sveikatos paslaugosVaikų skiepijimas, ligoninių lovų skaičius, sveikatos išlaidos
Intervencinės sveikatos apsaugos priemonės: sveikatingumo skatinimasSveikos mitybos strategijos

Duomenų priemonė „Heidi“

Priemone „Heidi“ Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) suteikiama Europos sveikatos rodiklių duomenų. Duomenys gali būti skelbiami įvairiai: grafikuose, stulpelinėse diagramose, žemėlapiuose arba lentelėse. Juos galima konvertuoti į paveikslėlį arba parsisiųsdinti kaip duomenų rinkmeną.

Nuorodos

  • Sveikatos informacijos ekspertų grupė (EGHI) Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en)
  • Europos bendrijos sveikatos rodiklių strategija Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en)
  • Valstybių narių atliktas pagrindinių Europos bendrijos sveikatos rodiklių (ECHI) naudojimo ir poveikio vertinimas (2013 m. rugpjūčio mėn.)
    • Santraukapdf(422 KB)
    • Galutinė ataskaitapdf(3 MB)
    • Šis tyrimas parengtas Sveikatos ir vartotojų reikalų GD vardu siekiant įvertinti, kiek naudotasi pagrindiniais Europos sveikatos rodikliais, ir nurodyti būdų, kaip pasiekti plataus masto sutarimą dėl pagrindinių Europos sveikatos rodiklių naudojimo dalyvaujančiose šalyse.