Sveikatos sistemų organizavimas

Sveikatos sistemos, padedančios žmonėms išsaugoti savo sveikatą ir gerinti jos būklę, šiuolaikinėje visuomenėje labai svarbios. Pastarąjį dešimtmetį ES šalių sveikatos sistemoms tenka atremti vis daugiau bendrų iššūkių:

  • didėja sveikatos priežiūros išlaidos,
  • dėl gyventojų senėjimo daugėja lėtinėmis ligomis sergančių žmonių ir keliomis ligomis vienu metu sergančių žmonių, o dėl to vis labiau reikia sveikatos priežiūros paslaugų,
  • trūksta sveikatos priežiūros specialistų ir jie netolygiai pasiskirstę,
  • esama sveikatos priežiūros skirtumų ir ne visi žmonės turi vienodas galimybes naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis.

Valstybių narių pajėgumas ateityje teikti aukštos kokybės sveikatos priežiūros paslaugas visiems žmonėms priklausys nuo to, ar sveikatos sistemos taps lankstesnės. Jos turi tapti tinkamesnės spręsti ateityje kilsiančius uždavinius. Šis tikslas turi būti pasiektas neprarandant ekonominio efektyvumo ir fiskalinio tvarumo.

Efektyvios, prieinamos ir lanksčios sveikatos priežiūros sistemos

Europos sveikatos sistemos turi būti prieinamos ir padėti gerinti žmonių sveikatos būklę net tuomet (ir ypač tuomet), kai kyla ekonominių sunkumų. Šiame komunikate Komisijapdf(407 KB) Pasirinkti šios nuorodos vertimus български (bg) čeština (cs) dansk (da) Deutsch (de) ελληνικά (el) English (en) español (es) français (fr) hrvatski (hr) italiano (it) latviešu valoda (lv) magyar (hu) Malti (mt) Nederlands (nl) polski (pl) português (pt) română (ro) slovenčina (sk) slovenščina (sl) suomi (fi) svenska (sv) išsakė savo nuomonę, kaip padėti valstybėms narėms pasiekti šį svarbų tikslą.

Informacijos apie sveikatos sistemas lapai

Remdamasi ES šalių ir Europos sveikatos sistemų ir politikos stebėjimo įstaigos pateikta informacija bei savo pačios analize, Europos Komisija parengė informacijos apie sveikatos sistemas lapus.

  • nacionalinės sveikatos sistemos
  • sveikatos sistemų darbuotojai Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en)
  • sveikatos sistemų organizavimo palyginimas Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en)

Šie informacijos lapai parengti siekiant apžvelgti ES sveikatos sistemų panašumus ir skirtumus, jie padeda nustatyti bendras problemas ir rasti galimus jų sprendimus.