Kruimelpad

Aan een vriend sturen
google +
Versie om af te drukken

Drugs

Drugs

Het Europees Waarnemingscentrum voor drugs en drugsverslaving (EWDD) schat dat drugsgebruik in de EU ieder jaar zo'n 6500 tot 9000 sterfgevallen (door een overdosis) veroorzaakt. Door injectienaalden worden ook vaak ziekten overgedragen zoals hiv/aids en hepatitis B en C. De EU telt zo'n 2 miljoen probleemgebruikers. De helft daarvan spuit. De incidentie van hiv onder druggebruikers die injecteren bleek bij tellingen in 2005 weliswaar te dalen, maar ook dat jaar kwamen er nog zo'n 3500 nieuwe gevallen bij.

De drugsstrategie van de EU voor de periode 2005-2012 moet een gezonde levensstijl stimuleren en besteedt aandacht aan de gezondheidsrisico's van drugs voor verschillende leeftijden en omstandigheden (bij zwangerschap, in het verkeer enz.). Het op die strategie gebaseerde actieplan voor drugs (2005-2008) is vooral gericht op een vermindering van vraag en aanbod, betere internationale coördinatie, informatie, onderzoek en evaluatie. Het omvat duidelijke meetbare indicatoren om de resultaten van iedere maatregel te meten en de vooruitgang in kaart te brengen met het oog op een nieuw drugsactieplan van de EU voor 2009-2012.

Informatie over het gebruik van reguliere geneesmiddelen vindt u onder Mijn gezondheidszorg > Geneesmiddelen en behandeling .

Elektronische nieuwsbrief

eHealth Week: voor een gezonder Europa

A-Z index gezondheid

De feeds met nieuws en evenementen van Gezondheid-EU worden automatisch aangemaakt op basis van criteria van de Europese Commissie. In uitzonderlijke gevallen klopt de classificatie niet.