Naršymo kelias

2012

ES apdovanojimas už žurnalistinį darbą sveikatos srityje

Esate sveikatos klausimais besidomintis žurnalistas?

Apie ES apdovanojimo už žurnalistinį darbą sveikatos srityje konkursą

ES apdovanojimu už žurnalistinį darbą sveikatos srityje siekiama skatinti aukštos kokybės žurnalistiką, kuria nušviečiami su sveikatos priežiūra ir piliečių teisėmis susiję klausimai. Konkurso tema – „Europa pacientams“, juo atkreipiamas dėmesys į ES sveikatos politikos iniciatyvas. Visas šias iniciatyvas sieja bendras tikslas – užtikrinti geresnę visų Europos Sąjungos gyventojų sveikatos priežiūrą.

Apdovanojimai teikiami žurnalistams, kurių darbai padėjo skaitytojams geriau suprasti sveikatos klausimus ir suteikė galimybę sužinoti pacientų bei sveikatos sistemos darbuotojų lūkesčius ir mintis. Jie skiriami vadovaujantis žiniasklaidos laisvės ir pliuralizmo principais ir atsižvelgiant į Europos Komisijos norą gerinti Europos Sąjungos institucijų ir Europos piliečių bendravimą.

Nugalėtojų atranka vyksta dviem etapais:
1) su straipsniais susipažįsta nacionalinės vertinimo komisijos (jų yra po vieną kiekvienoje ES valstybėje narėje); kiekviena nacionalinė vertinimo komisija atrenką vieną nacionalinį nominantą;
2) ES vertinimo komisija Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) iš 28 nacionalinių nominantų išrenka vieną nugalėtoją ir antrosios bei trečiosios vietos laimėtojus.

Pirmą kartą apdovanojimas skirtas 2009 m. Ankstesnių konkursų laureatai:

  • 2012 m.: Petr Třešňák (Čekija) už straipsnį apie psichikos sveikatą „Dobrodružství v pavilonu č. 14 Pasirinkti šios nuorodos vertimus čeština (cs) English (en) “ („Nuotykiai 14 skyriuje“), žurnalas „Respekt“, Čekija.
  • 2011 m.: Benas Hirschleris ir Kate Kelland (Jungtinė Karalystė), jų straipsnis apie bakterijų atsparumą antibiotikams „When the drugs don't work Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) “ („Kai vaistai nepadeda“) paskelbtas naujienų agentūros „Reuters“;
  • 2010 m.: Gianluca Ferraris ir Ilaria Molinari (Italija), jų straipsnis apie kamienines ląsteles „Ladri di speranza Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) italiano (it) “ („Vilties vagys“) paskelbtas žurnale „Panorama“;
  • 2009 m.: Estelle Saget (Prancūzija), jos straipsnis „La schizophrénie expliquée aux parents Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) français (fr) “ („Apie šizofreniją šeimai ir draugams“) paskelbtas savaitraštyje „L'Express“.

Apdovanojimo už žurnalistinį darbą sveikatos srityje konkursas finansuojamas pagal antrą Bendrijos sveikatos programą (2008–2013 m.).

Daugiau informacijos (laureatų straipsniai, nuotraukos ir vaizdo siužetai) apie ankstesnius konkursus.

Kontaktai:
EUROPOS KOMISIJA
Sveikatos ir vartotojų reikalų generalinis direktoratas
L-2920 LUXEMBOURG
E. paštas