Navigatsioonitee

2012

ELi tervishoiuteemaline ajakirjanduspreemia

Kas olete tervishoiuteemadest huvitatud ajakirjanik?

ELi tervishoiuteemalise ajakirjanduspreemia tutvustus

ELi tervishoiuteemaline ajakirjanduspreemia antakse välja kvaliteetse ajakirjandustöö edendamiseks, mis tõstaks tervishoiu- ja kodanike õiguste alast teadlikkust. „Euroopa patsientide heaks” teema raames väljaantava preemiaga rõhutatakse ELi tervishoiupoliitika algatusi. Kõiki neid algatusi seob ühine eesmärk: paremad tervishoiuteenused kõigile Euroopas.

Preemia antakse ajakirjanikele, kes on andnud märkimisväärse panuse selleks, et aidata kodanikel mõista tervishoiuküsimusi ning kes väljendavad oma tööde kaudu patsientide ja tervishoiutöötajate ootusi ning mõtteid. Preemia antakse välja meedia- ja sõnavabaduse vaimus ning pidades silmas komisjoni soovi parandada suhtlust Euroopa institutsioonide ja Euroopa kodanike vahel.

Võitjad selgitatakse välja kaheastmelise valikuprotsessi kaudu:
1) Kõiki artikleid loevad liikmesriikide žüriid (üks iga ELi liikmesriigi kohta). Iga liikmesriigi žürii valib välja ühe riiki esindava kandidaadi.
2) ELi žürii Valige lingiga seotud tõlked English (en) valib 28 liikmesriigi kandidaatide seast võitja ning teise ja kolmanda koha saajad.

Esimene selline preemia anti välja 2009. aastal. Eelnevate konkursside võitjad on:

  • 2012: Petr Třešňák (Tšehhi Vabariik) vaimset tervist käsitleva artikliga „Seiklused palatis nr 14 Valige lingiga seotud tõlked čeština (cs) English (en) ”, mille avaldas ajakiri Respekt.
  • 2011: Ben Hirschler ja Kate Kelland (Ühendkuningriik) ravimiresistentsust käsitleva artikliga „Kui ravimid ei toimi Valige lingiga seotud tõlked English (en) ”, mille avaldas Reuters.
  • 2010: Gianluca Ferraris ja Ilaria Molinari (Itaalia) tüvirakke käsitleva artikliga „Lootuse varastamine Valige lingiga seotud tõlked English (en) italiano (it) ”, mille avaldas Panorama.
  • 2009: Estelle Saget (Prantsusmaa) artikiliga „Skisofreenia: selgitused perele ja sõpradele Valige lingiga seotud tõlked English (en) français (fr) ", mille avaldas L'Express.

Ajakirjanduspreemia väljaandmist rahastatakse ühenduse tervisevaldkonna teise tegevusprogrammi (2008–2013) raames.

Täiendav teave (võitjate artiklid, fotod ja videod) eelmiste konkursside kohta.

Kontakt:
EUROOPA KOMISJON
tervise- ja tarbijaküsimuste peadirektoraat
L-2920 LUXEMBOURG
E-post:

Viimati muudetud: 09/06/2014 | Üles