Ścieżka nawigacji

2012

Konkurs dla dziennikarzy − „Zdrowie UE”

Jesteś dziennikarzem? Piszesz o zdrowiu?

Zdrowie UE − Konkurs dla dziennikarzy – 2012 - Podsumowanie

W czwartej edycji europejskiego konkursu dla dziennikarzy „Zdrowie UE” nagrody otrzymały następujące artykuły:

Nagroda główna

Petr Třešňák: „Przygody na oddziale 14. Wybierz wersję językową tego linka čeština (cs) English (en) ” (opublikowany w czasopiśmie „Respekt”, Czechy) 

Artykuł porusza ważne tematy związane ze zdrowiem psychicznym: sytuację w szpitalach dla umysłowo chorych oraz rolę pielęgniarzy w leczeniu ciężko chorych pacjentów.

Drugie miejsce

Ailbhe Jordan: „Czy badania przesiewowe to strata pieniędzy? Wybierz wersję językową tego linka English (en) ” (opublikowany w czasopiśmie „Medical Independent”, Irlandia)

Obiektywne spojrzenie na efektywność pod względem kosztów programów badań przesiewowych w kierunku chorób nowotworowych, szczególnie ważne w tak trudnym dla gospodarki okresie.

Trzecie miejsce

Daniela Cipolloni: „Wszystkie kłamstwa na temat prywatnych banków krwi pępowinowej Wybierz wersję językową tego linka English (en) italiano (it) ” (opublikowany w czasopiśmie „Oggi Scienza”, Włochy)

Wkład do debaty nad bankami krwi pępowinowej i wykorzystaniem komórek macierzystych, cenny ze względu na to, że w krajach UE panują w tych kwestiach rozbieżne poglądy.

Nagroda specjalna za artykuł dotyczący rzucania palenia

Tobias Zick: „Gęste powietrze Wybierz wersję językową tego linka Deutsch (de) English (en) ” (opublikowany w czasopiśmie „NEON”, Niemcy)

Zarys kwestii związanych z paleniem i rzucaniem palenia w Niemczech, z uwzględnieniem historii, polityki, prawa i filozofii. Artykuł udowadnia, że polityka w dziedzinie zdrowia może mieć realny wpływ na sytuację.