Navigācijas ceļš

2012

ES žurnālistikas balva veselības aizsardzības jomā

Esat žurnālists un interesējaties par veselības jautājumiem?

ES žurnālistikas balva veselības aizsardzības jomā - 2012 - Kopsavilkums

Ceturtajā ES žurnālistikas konkursā veselības aizsardzības jomā ir godalgoti šādi raksti:

1. vieta

Petrs Tršešņāks “Piedzīvojumi 14. palātā Izvēlieties saites tulkojumu čeština (cs) English (en) ” (“Respekt”, Čehija) 

Rakstā autors pievēršas svarīgajai garīgās veselības tēmai, stāvoklim psihiatriskajās slimnīcās un slimnieku kopēju lielajai nozīmei smagu pacientu atveseļošanās gaitā.

2. vieta

Alve Džordana “Vai skrīnings ir tukša naudas izšķiešana? Izvēlieties saites tulkojumu English (en) ” (“Medical Independent”, Īrija)

Objektīvs un mūsdienīgs skatījums uz vēža skrīninga programmām, izvērtējot, vai izmaksas atbilst gūtajiem rezultātiem. Sevišķi aktuāls šis jautājums ir pašreizējās ekonomiskās krīzes kontekstā.

3. vieta

Daniela Čipolloni “Meli, ko izplata privātās nabas saišu asins bankas Izvēlieties saites tulkojumu English (en) italiano (it) ” (“OggiScienza”, Itālija)

Raksts papildina diskusiju par nabas saišu asins bankām un cilmes šūnu izmantošanu — jomu, par kuru ES izskanējuši dažādi viedokļi un kurā pieejas atšķiras.

Īpašā balva rakstu kategorijā par smēķēšanas atmešanu

Tobiass Ciks “Sabiezējušā gaisā Izvēlieties saites tulkojumu Deutsch (de) English (en) ” (“NEON”, Vācija)

Rakstā aplūkota tabakas lietošana un smēķēšanas atmešana Vācijā, iztirzājot šo tematu vēsturiskā, politiskā, juridiskā un filozofiskā griezumā. Tas pierāda, cik liela nozīme var būt veselības aizsardzības politikai.