Navigačný riadok

2012

Novinárska cena EÚ za zdravie

Pracujete ako novinár a zameriavate sa na oblasť zdravia?

Predchádzajúce ročníky - 2011 - Úvodná stránka

Novinárska cena EÚ za zdravie bola v roku 2011 udelená po tretíkrát. 358 novinárov z 27 štátov EÚ prihlásilo spolu 498 článkov, ktoré postúpili do súťaže.

A víťazmi sa stávajú ...

Víťazmi za rok 2011 sú Ben Hirschler a Kate Kellandová zo Spojeného kráľovstva za článok o antimikrobiálnej rezistencii „Keď lieky nezaberajú Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu English (en) “, ktorý uverejnila agentúra Reuters.

Druhé miesto patrí Rite Makarészovej z Maďarska za jej článok „Najlacnejšie antidepresívum Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu English (en) magyar (hu) “ uverejnený na webovej lokalite www.orvostkeresek.hu.

Mateja Grošeljová zo Slovinska získala tretie miesto za svoj článok „Ludvike od Lojzeho Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu English (en) slovenščina (sl) “, ktorý bol uverejnený v sobotňajšej prílohe denníka „Večer“.

Monika Ceterová z Poľska získala špeciálnu cenu za svoj internetový článok o skoncovaní s fajčením „Prišla som si sem dať ošetriť zuby, nie prestať fajčiť Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu English (en) polski (pl) “ uverejnený na www.jaw.pl.

Mená víťazov boli vyhlásené na slávnostnom odovzdávaní cien, ktoré sa uskutočnilo 31. januára v Bruseli. Prečítajte si články všetkých finalistov v ročenke ceny 2011 Vybrať preklady k predchádzajúcemu odkazu English (en) .