Ścieżka nawigacji

2012

Konkurs dla dziennikarzy − „Zdrowie UE”

Jesteś dziennikarzem? Piszesz o zdrowiu?

Poprzednie edycje - 2011 - Podsumowanie

W 2011 roku nagroda UE dla dziennikarzy zajmujących się tematyką zdrowia została przyznana po raz trzeci. Do udziału w tej edycji konkursu zakwalifikowano 498 artykułów autorstwa 358 dziennikarzy z 27 krajów UE.

Przedstawiamy zwycięzców …

Nagrodę główną otrzymali Ben Hirschler i Kate Kelland z Wielkiej Brytanii za artykuł dotyczący oporności na środki przeciwdrobnoustrojowe zatytułowany „Kiedy lek nie działa Wybierz wersję językową tego linka English (en) ” opublikowany przez agencję Reutera.

Drugie miejsce przypadło Ricie Makarész z Węgier. Jej artykuł to „Najtańszy antydepresant Wybierz wersję językową tego linka English (en) magyar (hu) ” opublikowany w portalu www.orvostkeresek.hu.

Zdobywczynią trzeciej nagrody jest Mateja Grošelj ze Słowenii, autorka artykułu „Od Ludwika dla Ludwiki Wybierz wersję językową tego linka English (en) slovenščina (sl) ” opublikowanego w sobotnim dodatku do dziennika „Vecer daily”.

Nagrodę specjalną za artykuł dotyczący rzucania palenia otrzymała Monika Cetera z Polski za artykuł „Przyszłam tu leczyć zęby, nie rzucać paleniepdf(159 KB) Wybierz wersję językową tego linka English (en) ” opublikowany na stronie internetowej www.jaw.pl.

Nazwiska laureatów ogłoszono na uroczystości wręczenia nagród, która odbyła się 31 stycznia w Brukseli. Zwycięskie artykuły znajdziesz w broszurze poświęconej zeszłorocznej edycji konkursu Wybierz wersję językową tego linka English (en) .