Cesta

2012

Novinářská cena EU v oblasti zdraví

Pracujete jako novinář nebo novinářka a zabýváte se problematikou zdravotnictví?

Minulé ročníky - 2011 - Přehled

V roce 2011 se novinářská cena EU v oblasti zdraví udělovala již potřetí. Celkem se do soutěže přihlásilo 358 novinářů z 27 členských zemí a porota hodnotila 498 článků.

Kdo zvítězil?

Vítězi ročníku 2011 jsou Ben Hirschler a Kate Kellandová ze Spojeného království se svým článkem o antimikrobiální rezistenci „When the drugs don't work Vybrat překlad k předcházejícímu odkazu English (en) “ (Když léky nezabírají), který publikovala agentura Reuters.

Druhé místo získala Rita Makarészová z Maďarska za článek „A legolcsóbb antidepresszáns Vybrat překlad k předcházejícímu odkazu English (en) magyar (hu) “ (Nejlevnější antidepresivum) publikovaný na zdravotním portále www.orvostkeresek.hu.

Mateja Grošeljová ze Slovinska se se svým článkem „Od Lojzeta k Ludviki Vybrat překlad k předcházejícímu odkazu English (en) slovenščina (sl) “ (Od Lojzeho k Ludvice) vydaným v sobotní příloze deníku Vecer umístila na třetím místě.

Zvláštní cenu na téma „Jak přestat kouřit“ získala Monika Ceterová z Polska za článek „Przyszłam tu leczyć zęby, nie rzucać palenie Vybrat překlad k předcházejícímu odkazu English (en) polski (pl) “ (Ale já nechci přestat kouřit, jsem tu jen kvůli zubnímu vyšetření) publikovaný na internetových stránkách www.jaw.pl.

Vítězové byli vyhlášeni během slavnostního předávání cen 31. ledna v Bruselu. Články finalistů si můžete přečíst ve sborníku ročníku 2011 Vybrat překlad k předcházejícímu odkazu English (en) .