Navigācijas ceļš

2012

ES žurnālistikas balva veselības aizsardzības jomā

Esat žurnālists un interesējaties par veselības jautājumiem?

Iepriekšējo gadu konkursi - 2010 - Kopsavilkums

Otrajam ES žurnālistikas konkursam veselības aizsardzības jomā tika iesniegti 745 visām prasībām atbilstīgi raksti. Kopumā konkursā piedalījās 438 žurnālisti no visām ES dalībvalstīm. Finālistus izvēlējās valstu žūrijas. ES līmeņa žūrija sapulcējās 28. oktobrī, lai izvēlētos konkursa uzvarētāju, kā arī 2. un 3. vietas ieguvējus. Uzvarētājus paziņoja apbalvošanas ceremonijā, kas 30. novembrī notika Briselē.
2010. gada konkursa uzvarētāji ir Džanluka Ferrāriss un Ilarija Molināri ar rakstu “Nozagtā cerība Izvēlieties saites tulkojumu English (en) italiano (it) ”, kas publicēts itāļu žurnālā “Panorama”. Otro vietu ieguva Lusija Hašova Truhelkova ar rakstu “Mīlestība mīt nierē Izvēlieties saites tulkojumu čeština (cs) English (en) ”, kas publicēts čehu izdevumā “MF Plus”. Trešajā vietā ir autoru kolektīvs no Dānijas — Kaspers Krogs, Mortens Krone, Līne Holma Nīlsena un Jespers Voldenhofs ar rakstu “Lielā izgāšanās Izvēlieties saites tulkojumu dansk (da) English (en) ”, kas lasāms laikrakstā “Berlingske Tidende”.

Šo ES konkursu rīko, lai stimulētu augsta līmeņa žurnālistikas darbu radīšanu par veselības aprūpes jautājumiem un pacientu tiesībām.

Šis konkurss ir kampaņas “Eiropa pacientiem” sastāvdaļa. Minētajā kampaņā ir pavisam 11 veselības aizsardzības politikas iniciatīvas. Tām visām ir viens mērķis — labāka veselības aprūpe visiem ES iedzīvotājiem.

Šī balva ir atzinība žurnālistiem, kuri ieguldījuši daudz pūļu, lai palīdzētu iedzīvotājiem izprast veselības aizsardzības jautājumus un savā darbā paustu gan pacientu, gan mediķu domas un cerības.

Balvu pasniedza, ceļot godā vārda brīvību plašsaziņas līdzekļos un plurālismu laikā, kad Komisija vēlas uzlabot saziņu starp Eiropas Savienības iestādēm un iedzīvotājiem.

Kampaņu "Eiropa pacientiem" un žurnālistikas balvu finansē no līdzekļiem, kas iedalīti otrajai ES veselības aizsardzības programmai 2008.-2013. gadam.