Naršymo kelias

2012

ES apdovanojimas už žurnalistinį darbą sveikatos srityje

Esate sveikatos klausimais besidomintis žurnalistas?

Ankstesni konkursai - 2010 - Apžvalga

Antrą kartą rengiamame konkurse dėl ES apdovanojimo už žurnalistinį darbą sveikatos srityje rungėsi 438 žurnalistai iš visos Europos Sąjungos, kurie iš viso pateikė 745 straipsnius. Nacionalinės vertinimo komisijos išrinko konkurso finalistus, o spalio 28 d. susirinkusi ES vertinimo komisija – pagrindinį konkurso nugalėtoją ir antrosios bei trečiosios vietos prizininkus. Konkurso laureatai paskelbti per lapkričio 30 d. Briuselyje vykusią apdovanojimų ceremoniją.
Pirmąją vietą laimėjo Gianlucos Ferrariso ir Ilarijos Molinari straipsnis „Lardi di speranza Pasirinkti šios nuorodos vertimus English (en) italiano (it) “ („Vilties vagiai“), paskelbtas Italijos laikraštyje „Panorama“. Antroji vieta atiteko Lucijos Hášovos Truhelkovos straipsniui „Láska prochází ledvinou Pasirinkti šios nuorodos vertimus čeština (cs) English (en) “ („Meilė gyvena inkstuose“), kuris buvo paskelbtas Čekijos laikraštyje „MF Plus“. Trečiąją vietą užėmė žurnalistų Kaspero Krogho, Morteno Crone, Line Holm Nielsen ir Jespero Woldenhofo straipsnis „Det store svigt Pasirinkti šios nuorodos vertimus dansk (da) English (en) “ („Didžioji nesėkmė“), paskelbtas Danijos laikraštyje „Berlingske Tidende“.

ES apdovanojimu už žurnalistinį darbą sveikatos srityje siekiama skatinti aukštos kokybės žurnalistiką, kuria informuojama apie klausimus, susijusius su sveikatos priežiūra ir pacientų teisėmis.

Šis apdovanojimas yra kampanijos „Europa pacientams“, kuria siekiama atkreipti dėmesį į 11 sveikatos politikos iniciatyvų, dalis. Visas šias iniciatyvas sieja bendras tikslas – užtikrinti geresnę visų Europos Sąjungos gyventojų sveikatos priežiūrą.

Apdovanojimai įteikti žurnalistams, reikšmingai prisidėjusiems padedant piliečiams suprasti sveikatos klausimus ir suteikusiems galimybę savo straipsniuose sužinoti pacientų bei sveikatos sistemos darbuotojų lūkesčius ir mintis.

Apdovanojimai skirti vadovaujantis žiniasklaidos laisvės ir pliuralizmo principais ir atsižvelgiant į Europos Komisijos norą gerinti Europos Sąjungos institucijų ir Europos piliečių bendravimą.

Kampanija „Europa pacientams“ ir žurnalistų konkursas finansuojami pagal Bendrijos antrąją sveikatos programą (2008–2013 m.).