Navigatsioonitee

2012

ELi tervishoiuteemaline ajakirjanduspreemia

Kas olete tervishoiuteemadest huvitatud ajakirjanik?

Eelmised konkursid - 2010 - Kokkuvõte

Teist korda toimunud ELi tervishoiuteemalise ajakirjanduskonkursi raames esitasid 438 ajakirjanikku kõigist ELi liikmesriikidest kokku 745 konkursile kvalifitseeruvat artiklit. Finalistid selgitasid välja liikmesriigi žüriid. ELi žürii valis 28. oktoobril välja ELi preemia võitja ning teise ja kolmanda koha saajad. Võitjad kuulutati välja 30. novembril Brüsselis toimunud auhinnatseremoonial.
2010. aasta konkursi võitjad on Gianluca Ferraris ja Ilaria Molinari, kes võitsid preemia artikli „ Lootuse varastamine Valige lingiga seotud tõlked English (en) italiano (it) ” eest, mis avaldati Itaalia väljaandes Panoramas. Teise koha omanik on Lucie Hášová Truhelková artikliga „ Neerudes pesitsev armastus Valige lingiga seotud tõlked čeština (cs) English (en) ”, mis avaldati Tšehhi Vabariigi väljaandes MF Plus. Kolmanda koha võitsid Kasper Krogh, Morten Crone, Line Holm Nielsen ja Jesper Woldenhof ühisartikli „ Suur ebaõnnestumine Valige lingiga seotud tõlked dansk (da) English (en) ” eest, mis avaldati Taani väljaandes Berlingske Tidende.

ELi tervishoiuteemaline ajakirjanduspreemia 2010 anti välja kvaliteetse ajakirjandustöö ergutamiseks, mis tõstaks tervishoiu- ja patsiendiõiguste alast teadlikkust.

Preemia antakse välja kampaania „Euroopa patsientide heaks” raames, mille käigus tõstetakse esile 11 tervisepoliitika algatust. Kõigil neil algatustel on ühine eesmärk: parem tervishoid kõigile Euroopas.

Preemia antakse ajakirjanikele, kes on andnud märkimisväärse panuse selleks, et aidata kodanikel mõista tervishoiuküsimusi ning kes väljendavad oma tööde kaudu patsientide ja tervishoiutöötajate ootusi ja mõtteid.

Preemia antakse välja meedia- ja sõnavabaduse vaimus ning pidades silmas komisjoni soovi parandada suhtlust Euroopa institutsioonide ja Euroopa kodanike vahel.

Kampaaniat „Euroopa Patsientide heaks” ja ajakirjanduspreemiat rahastatakse ühenduse tervisevaldkonna teise tegevusprogrammi (2008–2013) raames.

 

Viimati muudetud: 09/07/2014 | Üles